post

Organizačné pokyny pre držiteľov permanentiek pred zápasom so Slovanom Bratislava

Po dlhých ôsmich mesiacoch zažije ViOn aréna opäť prítomnosť svojich najvernejších. Zmena v covid automate v rámci športových podujatí dovoľuje návrat 500 ľudí.

Ako sme informovali už skôr, v prípade duelu 9. kola nadstavbovej časti skupiny o titul, pôjde výhradne o fanúšikov s permanentkou.

Vstup na štadión im bude umožnený, keď sa preukážu negatívnym AG testom nie starším ako 24 hodín. Pretrvávajúce obmedzenia v rámci pandémie koronavírusu nedovoľujú ani otvorené bufety. To znamená, že k dispozícii nebude žiadne občerstvenie. Odporúčame sa dostatočne občerstviť pred začiatkom výkopu, ktorý je naplánovaný o 17.00 hod.

Výnimku z testovania majú ľudia, ktorí covid prekonali už skôr a majú protilátky. Je nutné, aby sa preukázali lekárskym potvrdením. Podobne sú na tom tí, ktorí dostali druhú dávku vakcíny nie pred viac ako 14 dňami. To platí pri očkovaní vakcínou Pfizer/Moderna. V prípade AstraZeneca sú to štyri týždne. Deti do 10 rokov sa testom preukázať nemusia.

Priaznivci musia rátať aj s tým, že si nesadnú na svoje zakúpené sedadlo. Opäť sa sedí v každom druhom rade. Vedľa seba môžu sedieť iba ľudia z jednej domácnosti. V opačnom prípade platí rovnako obsedenie, teda každé druhé sedadlo zostane voľné.

Pred vstupom na tribúnu prosíme každého jedného, aby bol ohľaduplný a benevolentný ku všetkým nariadeniam – vydezinfikoval si ruky a počas celého súboja mal prekryté horné dýchacie cesty.

Vyhláška č. 208 Úradu verejného zdravotníctva SR ďalej hovorí, že usporiadateľ podujatia musí o každom prítomnom fanúšikovi viesť počas 14 dní databázu údajov. V našom prípade ju máme vytvorenú z predaja permanentiek.

Ďakujeme za pochopenie a dodržiavanie opatrení. Tešíme sa na vašu podporu!