post

Odveta základnej časti s Trenčínom odštartuje v režime „OTP“

Na sobotný zápas môžu prísť iba fanúšikovia, ktorí sú otestovaní (PCR 72 hodín alebo AG test 48 hodín), očkovaní či prekonali COVID-19. Bufety ostávajú otvorené. Fanúšikovia hostí majú taktiež umožnený vstup.

Na stretnutie FC ViOn – AS Trenčín bude vstup možný opäť v tzv. režime „OTP“. A to na základe rozhodnutia klubu, ktorý si sám môže režim organizácie podujatia regulovať na každý duel po svojom. Umožňuje mu to Vyhláška ÚVZ SR č. 241, ktorá vstúpila do platnosti od 12. augusta.

Vybrať si je možné z troch možností. „ZÁKLAD“, kde si stačí iba kúpiť lístok a prísť na futbal bez akéhokoľvek obmedzenia.

Druhou možnosťou je „OTP“, kde je nutné sa preukázať otestovaním, očkovaním alebo prekonaním. Keďže v tomto týždni je okres Zlaté Moravce v COVID automate už v červenej farbe (1. stupeň ohrozenia), môže prísť do hľadiska ViOn Arény maximálne 25 percent kapacity, čiže 1 000 priaznivcov. Tento variant bol pre FC ViOn jediným možným na najbližší súboj s Trenčínom (nakoľko v červenom okrese režim „ZÁKLAD“ už nie je možný).

A treťou skupinou je „PLNE ZAOČKOVANÍ“, kde môže byť na tribúnach iba táto skupina ľudí, pričom počet miest na štadióne nie je limitovaný.

Naďalej ostávajú otvorené bufety. Možnosť prísť na zápas majú aj fanúšikovia hostí. K dispozícii dostanú 5 % z povolenej kapacity, v tomto prípade z 1 000 ľudí je to 50 divákov.

Samozrejme, všetko sa riadi COVID automatom. V prípade, že okres Zlaté Moravce bude v budúcnosti v inej ako červenej farbe, podmienky sa budú meniť. O tom, v akom režime budú ďalšie domáce zápasy ViOn-u, budeme informovať vždy pred každým kolom.

Lístky na stretnutie s AS Trenčín sú dostupné na Čerpacej stanici ViOn, online na: fcvion.maxiticket.sk a pred výkopom v pokladni štadióna. Výkop je v sobotu naplánovaný o 18.00 hod.