37
Ďurica

ViOn Zlaté Moravce:P. Kováč – Pavlenda, Pintér, Miloš Nikolič, Chren – P. Sabo (66. Charizopulos), Orávik, D. Djuričič (78. Mujkoš), Mikinič, R. Valenta – Peter Ďurica

AS Trenčín: Šemrinec – Lawrence, Rodríguez da Silva, Kleščík, Holúbek – Lobotka – Rundič, Mišák (83. Opatovský), Hajradinovič, Moses Simon (78. Guba) – Jairo (90.+ Vlček)

Úvodné dejstvo veľa futbalovej krásy neprinieslo. Trenčania kombinovali, ale ich snaha končila väčšinou na hranici veľkého vápna.Vionisti sa zamerali na pozornú defenzívu, so snahou o prechod do rýchleho protiútoku. Defenzívna časť tohto plánu vychádzala, s ofenzívou to bolo podstatne horšie.Jedinú gólovú príležitosť v 45´ trestuhodne spálil hosťujúci Kleščík.

Druhý polčas predsa len ponúkol viac futbalovosti. Prebiehala 54 aktívny Ramon sa predral do šestnástky, prihral Mišákovi, ktorý strelou k pravej žrdi poslal hostí do vedenia 0 : 1. Od tohto momentu prišli príležitosti na vyrovnanie. V 58 Valentovu strelu zablokoval Kleščík, v 68 mal vyrovnanie na kopačke Chren, výborný gólman hostí jeho strelu vytesnil na rohový kop. V hektickej záverečnej desať minútovke Orávikovu dobre mierenú strelu z priameho kopu vytlačil brankár na žrď a roh po ktorom zasahoval na bránkovej čiare v poslednej chvíli jeden z hosťujúcich obrancov. Neuveriteľný zákrok predviedol v 85´ Šemrinec, keď Mujkošovu prudkú hlavičku nepustil za svoj chrbát. Nakoniec sa domáci gólu nedočkali a tak sa zrodila prvá domáca prehra v tejto sezóne.

Hlasy po zápase:

Branislav Mráz, tréner ViOn-u: „Sme smutní, je to prvý prehraný zápas doma v sezóne. Vedeli sme, že Trenčín je silný na lopte a tomu sme prispôsobili aj taktiku. Škoda, že sa nám nedarilo ísť do brejkových situácií. V závere sme mali možnosti na vyrovnanie, ale hosťujúci brankár bol proti.“

Ivan Vrabec, tréner Trenčína: „Do dnešného stretnutia sme mali dobrý vstup, bohužiaľ, v prvom polčase sme hrali len po šestnástku súpera. Po zmene strán sme strelili gól a mohli sme dať aj druhý. V posledných 10-15 minútach sa zrejme prejavila únava zo stretnutia so Žilinou. V závere nás podržal brankár Šemrinec, ktorý zlikvidoval gólové príležitosti súpera.“

ZDROJ: Ing. Ivanovič Ľubomír