post

Michal Pintér: „Najhoršie mám za sebou. Pomaly sa zapájam do hier“

Za 26 rokov si prešiel dvomi vážnymi zraneniami kolien. Pred tri a pol rokmi sa dostal z ťažkej operácie pravého. V lete minulého roka ho zradili väzy, pre zmenu, v ľavom. Na začiatku zimnej prípravy sa s úsmevom na tvári hlásil trénerovi Ľubošovi Benkovskému. Odchovanec MICHAL PINTÉR sa postupnými krokmi vracia do čoraz vyššieho zaťaženia.

Stopér ViOn-u sa zranil v letnom modelovanom zápase vo ViOn aréne. Ľavé koleno mu pri protipohybe povolilo. Nielen cítil, ale najmä počul prasknutie a okamžite vedel, že je zle. Zakrátko absolvoval operáciu v Dunajskej Strede, aby mohol odštartovať „beh cez prekážky“ k uzdraveniu.

„Najdôležitejšie bolo, aby som sa s tým čo najskôr vysporiadal v hlave. Musel som prijať fakt, že minimálne polroka nebudem môcť hrať. Čakala ma iba individuálna práca. Psychické nastavenie tak bolo kľúčové. Myslím, že až na jeden kritický mesiac, som náročné obdobie zvládol. Ešte chvíľu a budem pripravený naskočiť do plnej záťaže,“ uviedol na úvod rozhovoru s pozitívnym tónom v hlase Michal Pintér.

Začiatkom februára ho čaká záverečná kontrola operovaného kolena. V tréningu si sám koriguje záťaž podľa bolesti. Pozitívom je, že sa čoraz častejšie zapája do hier s mužstvom.

„Koleno je síce oslabené i citlivé, ale to je pri takomto zranení úplne v poriadku. Aktuálne je pre mňa všetko jednoduchšie. Konečne chodím na tréningy s väčšou chuťou i radosťou. Dotýkam sa lopty, zabávam na tréningu. Som v priamom kontakte so spoluhráčmi. Môžem sa s nimi porozprávať či zasmiať. Predtým mi to samému v posilňovni liezlo hore krkom,“ pokračuje s úsmevom na perách Pintér.

Po prvých prognózach operovaných väzov si Michal želal, aby stihol aktuálny ročník. Rekonvalescenciu nepodcenil. Z predchádzajúceho zranenia vedel, čo ho čaká a čo musí pre návrat obetovať.

„Keď všetko pôjde ako má, na konci februára by som mal byť fit a do nadstavby k dispozícii. Koleno si musí zvyknúť na vyššiu záťaž a najmä zmeny smerov. Nič som neodflákol. Každý deň som naplno pracoval. Mám pred sebou stále veľa práce, no určite menej ako na začiatku,“ doplnil odchovanec tímu od Žitavy.

V jednom z najťažších období v kariére mu pomohli najbližší a tiež kabína. „Chalani boli od začiatku pri mne a podporovali ma. Nesmierne si to vážim. Môžem povedať, že som z najhoršieho vonku a pomaly sa zapájam do hier s nimi. Verím, že sa čo najskôr vrátim aj do zápasového kolotoča,“ hovorí Michal.

Jeseň, ktorú vynechal a po ktorej sú Zlatomoravčania na štvrtej priečke, pozorne sledoval. Tímovým kolegom držal v každom súboji palce.

„Bol som milo prekvapený ako sme začali a že nám to vydržalo až do konca. Máme mladého trénera, ktorý má svoj štýl. K tomu sú v kádri ideálni hráči, zložení z mladých a skúsených futbalistov. Všetko do seba zapadlo. Sme výborný kolektív a to je hlavný dôvod, prečo sme tak vysoko. Základom každého úspechu je partia. Dôležité bude, aby sme si udržali výkonnosť a sústredili sa na každý duel. Musíme neustále poctivo pracovať. Iba tak môžeme naplniť náš tichý cieľ,“ zdôraznil Michal Pintér.

Čas Vianoc strávil v kruhu najbližších. Zodpovedne dodržiaval opatrenia, plnil tréningové plány a sem tam si aj oddýchol. Do nového roka si želá jediné. „Zdravie pre rodinu. Zdravie pre všetkých, ktorí pracujú v klube a mojich spoluhráčov. Je najdôležitejšie. V neposlednom rade si prajem, aby sme sa s fanúšikmi videli opäť na štadióne a spoločne užívali si pozitívne momenty.“