post

Hrnčár sa dohodol na zmluve s materským Slovanom. Jar dohrá pri Žitave

Výborné jesenné výkony DAVIDA HRNČÁRA si všimli i zástupcovia jeho materského celku ŠK Slovan Bratislava, ktorí mu ponúkli kontrakt na 3,5 roka. Od leta sa tak vráti do belasého dresu.

V historicky najúspešnejšom futbalovom klube na Slovensku David vyrástol. V 23-rokoch sa dočkal vôbec prvej zmluvy od Slovana a ukončil všetky debaty o jeho možnom odchode. Na jar bude bojovať vo farbách ViOn-u pod vedením trénera Ľuboša Benkovského.

„Som veľmi šťastný. Vedenie Slovana sa mi prvýkrát ozvalo po našom stretnutí na Tehelnom poli. Od tej doby sme boli v kontakte a doťahovali detaily. Musím sa úprimne poďakovať Zlatým Moravciam. Dali mi veľkú dôveru a dostatočný priestor na trávniku. V tomto klube som sa mohol vyhrať. Pomohlo mi celé mužstvo, realizačný tím a v neposlednom rade aj ľudia, ktorí vo ViOn-e pracujú. Teším sa, že ako odchovanec som podpísal zmluvu so Slovanom. Budem sa chcieť určite presadiť. Rokovania boli férové a rýchle, za čo sa chcem poďakovať pánovi Kmotríkovi a pánovi Trutzovi,“ netajil radosť David Hrnčár.

Rýchlonohý futbalista chce v nasledujúcom polroku pomôcť ViOn-u k dosiahnutiu klubových cieľov.

„Bola to jedna z prvých podmienok, o ktorých sme sa so Slovanom bavili, aby som mohol zostať v Moravciach. Stále tu mám platný kontrakt. Na mojej pozícii sa nič nemení. Chcel som zostať a zostávam. Som vďačný. Urobím všetko pre to, aby som ViOn-u pomohol k čo najlepším výsledkom,“ vyhlásil David.

Hrnčár sa do pozornosti dostal vďaka efektívnym výkonom. V sedemnástich zápasoch nazbieral z pozície pravého krídelníka dvanásť bodov za päť gólov a sedem asistencií. Nikto v lige neprihral, aktuálne, na viac gólov.

„To, čo sme avizovali na začiatku prípravy, dostalo definitívnu podobu. David Hrnčár bude u nás pokračovať aj na jar. Sme veľmi radi, že sa tak stalo v rámci štvordohody náš klub, materský klub, hráč a jeho agent. David mal u nás veľmi vydarenú jeseň a stal sa zaujímavým na hráčskom trhu. Bolo jasné, že udržať ho bude veľmi náročné. Podarilo sa nám to do jarnej časti, čomu sa veľmi tešíme. Sme presvedčení, že to je najlepší krok aj pre samotného futbalistu a veríme, že v tejto sezóne sa ešte budeme tešiť z nejakého spoločného úspechu. Treba však povedať, že David dostal od leta niekoľko slušných ponúk či už zo zahraničia, ale aj z domácej ligy. Medzi nimi bol aj náš klub, pričom sme Davidovi predostreli, nazval by som to, takú voľnejšiu zmluvu a to týkajúcu sa jeho prípadného prestupu od nás do ďalšieho klubu. Napokon sa rozhodol podpísať kontrakt so svojim materským klubom. Plne tomu rozumieme a chápeme ho. Samozrejme, my žijeme v realite, nemáme ružové okuliare a súperiť finančne so zahraničnými klubmi a Slovanom, nebolo z našej strany možné. S belasými máme dohodu, že za určitých okolností by možno spolupráca Hrnčár – ViOn mohla pokračovať aj od leta. To je však ešte ďaleko, všetko ukáže čas. Myslíme si, že spolupráca hráč a náš klub funguje obojstranne ukážkovo. Veríme, že aj my sme troškou prispeli k posunutiu sa v jeho ďalšej kariére. S Davidom sa nelúčime, čaká nás spoločná jar. Sme radi, že má ale vyriešenú ešte pred jej štartom svoju budúcnosť. Do súťaže pôjde s čistou hlavou a futbal si bude o to viac užívať,“ uzavrel generálny manažér Marek Ondrejka.

Rodák z Bratislavy bude trénerskému kolektívu k dispozícii aj v prvom prípravnom súboji. Zlatomoravčania nastúpia v sobotu od 13.00 hod v Trnave proti domácemu Spartaku.