post

Fortuna liga je späť. ViOn začne dohrávkou proti Trnave. Chovan: „Verím, že sme dobre pripravení“

Takmer dvojmesačná prestávka je na konci. Zverenci Ľuboša Benkovského odštartujú jarnú časť dohrávkou 18. kola Fortuna ligy proti FC Spartak Trnava.

Stretnutie bolo pôvodne naplánované v polovici decembra, no pre nedostatočný počet negatívnych hráčov v tíme hostí sa odložilo na sobotu 6.2. Oba celky prežili rozdielnu zimnú prípravu. Kým spartakovci odohrali päť zápasov (jedna výhra, dve remízy, dve prehry), Zlatomoravčania iba jeden s Podbrezovou (0:2, pozn. red.).

„Vstupujeme do jarnej časti. Máme pred sebou päť kôl s tým, že až na dva kluby nastúpime proti novozloženým mužstvám. Z tohto pohľadu to bude určite zaujímavé,“ prezradil tréner Ľuboš Benkovský.

Na úvod vyzvú Zlaté Moravce klub, ktorý naposledy zdolali v marci 2019 na štadióne Antona Malatinského. Vo ViOn aréne dokonca v septembri 2014.

„Všetci sme pozitívne naladení. Na zápas sa tešíme. Najdôležitejšie bude, aby sme sa v určitých fázach hry nenechali uniesť. Duel prinesie viacero súbojov. Na ihrisku nás čakajú metre, ktoré budú aj bolieť. Na druhej strane, keď sa s nimi popasujeme, prinesú nám želaný výsledok,“ pokračuje brankár Adrián Chovan, ktorý si na jeseň udržal tri čisté kontá.

V kádri ViOn-u sa počas zimy veľké zmeny neudiali. Mužstvo opustil Tkáč a na jeho miesto prišiel Švec. Naopak, Trnava prešla viacerými zmenami. Najväčšou zostáva výmena trénera – Norberta Hrnčára nahradil Michal Gašparík ml.

„V našom prípade sa naozaj veľa vecí nezmenilo. Chceme fungovať tak, ako sme fungovali a najmä sa prezentovať spôsobom, akým sme sa prezentovali na jeseň. Prioritou je, aby sme pokračovali v našej práci, sústredili sa na seba a zlepšovali v každom smere,“ zdôraznil Benkovský.

Oba tímy sa v prvej polovici aktuálneho ročníka stretli v malom Ríme. Trnavčania vyhrali 1:0, keď o osude stretnutia rozhodol Pačinda z penalty.

„Bol to vyrovnaný zápas. Ak by sa skončil nerozhodne, nemohol by nikto nič povedať. Vypracovali sme si príležitosti na skórovanie, ale nedokázali sme sa presadiť. Odvtedy prešla dlhá doba. Myslím, že sme sa spoločne viac zohrali i spoznali. Vieme, čo od nás tréner vyžaduje. Verím, že sme dobre pripravení,“ doplnil Chovan.

Celkovo pôjde o tridsiate siedme vzájomné vystúpenie. Bilancia je naklonená na stranu trnavského Spartaka, ktorý získal plný počet bodov v dvadsiatich troch prípadoch. Vionisti uspeli v šiestich dueloch. Zmierlivo sa obaja rozišli sedemkrát.

„Keď sa bavíme o súťažnom období, čaká nás prvý súboj po dlhšom čase. Je potrebné, aby sme v ňom boli maximálne koncentrovaní, sústredení a na trávnik vstúpili s cieľom dosiahnuť bodový zisk,“ uviedol hlavný lodivod ViOn-u.

Futbalisti od Žitavy môžu ťažiť aj z výhody domáceho prostredia. V sedemnástich jesenných kolách vítali na svojom štadióne súperov osemkrát. Prehrali iba v jednom prípade, trikrát remizovali a štyrikrát vyhrali.

„Doma sa nám hrá veľmi dobre. Cítime, že sme nebezpeční. Máme dobrý pohyb, sme zdravo agresívni v útoku a zodpovední v defenzíve. Musíme pôsobiť ako celok a ťahať za jeden koniec povrazu,“ uzavrel Adrián Chovan. 

Výkop je v sobotu naplánovaný o 14.00 hod.