post

FC ViOn presa len v Kežmarku bude hrať. Klub urobil veľké gesto

Ročník 2020/2021 Slovnaft Cup-u sa dohrá bez klubov z Regionálnych futbalových zväzov. Zverenci trénera Benkovského mali vycestovať do Kežmarku. Postúpili tak bez boja.

Už niekoľko sezón je systém pohára urobený tak, aby si tímy z druhej ligy, no najmä z Fortuna ligy užili hráči amatérskych klubov z nižších súťaží. Pre ich výbery je príchod profesionálneho celku sviatkom.

Na jeden taký sa tešili v Kežmarku, kde mal pricestovať ViOn v rámci štvrtého kola. Pandémia koronavírusu ale zhatila plány všetkým. Napriek tomu vionisti pod Vysoké Tatry vycestujú. Urobili veľké gesto, ktorým chcú Kežmarčanom pomôcť a vynahradiť zrušený pohárový súboj.

My hrať v Kežmarku budeme, aj keď nie v pohári, ale len v rámci prípravy. Teší ma, že myšlienku bez váhania okamžite podporili majiteľ i tréner. Keď som si prečítal slová trénera Kežmarku Pavla Fejerčáka, ktorými reagoval na vyradenie klubov z nižších súťaží z aktuálneho ročníka Slovnaft Cupu, nenechalo ma to len tak a hneď som to začal riešiť. Sklamanie pod Tatrami zavládlo obrovské a chceme ho aspoň čiastočne zmierniť. Vnímame to ako gesto, ktoré sme boli doslova povinní urobiť. Vieme, čo pre amatérske kluby znamenajú tieto stretnutia s ligistami. Príjmy z takýchto zápasov, zo vstupného a ďalších aktivít, sú pre tieto kluby nezanedbateľnou čiastkou ich rozpočtu. Navyše, nezabúdajme, že takmer každý hráč v najvyšších súťažiach začínal v amatérskom futbale. Bez týchto klubov by možno niektorí dnes nehrali ligu. Nezabúdajme na toto, amatérske kluby si zaslúžia našu pozornosť. Chceme, aby o tento zápas fanúšikovia v danom regióne neprišli, aby si ten deň užili. Tešíme sa na zápas pod Tatrami. Jediné, čo ostáva otvorené, je termín. A to kvôli nejasnému vývoju pandémie. Buď ho odohráme v júni v rámci prípravy alebo na jeseň počas reprezentačnej pauzy. Musíme počkať, aby mohol domáci tím vôbec hrať, a aby mohli prísť na štadión diváci. Toto sú dve kľúčové veci. Všetko si doladíme hneď ako to bude možné,“ objasnil generálny manažér Marek Ondrejka.

Účastník piatej ligy sa gestu, ktoré urobil ViOn, nesmierne potešil. „Predovšetkým sa chceme poďakovať za fantastické gesto. Naši chlapci boli veľmi namotivovaní. Chceli si proti ViOn-u zahrať. Po vyhlásení SFZ a prečudesnom pokračovaní zavládla v našich radoch skepsa. Keď mi zavolal pán Marek Ondrejka, veľmi nás potešil. Budeme veľmi radi, keď pripravíme stretnutie, ktoré sa odohrá. Pre nás to bude sviatok,“ doplnil tréner futbalistov Kežmarka Pavol Fejerčák.

O dohodnutom termíne a čase budeme včas informovať.