post

Fanúšik Samo pred Sereďou: „Veríme, že hráči budú na ihrisku bojovať. Z našej strany to bude hukot“

Síce na trávniku futbalistom pomôcť nemôžu, za to im výdatne pomáhajú z tribúny. Novovzniknutý fanklub má na starosti Samuel, ktorý spolu s ďalšími dvadsiatimi kamarátmi nechýbal na žiadnom domácom zápase ViOn-u. Nevynechajú ani sobotný duel.

Skupina fanúšikov má ku klubu špeciálny, citový vzťah. Väčšina z nich pôsobí v mládežníckych výberoch ViOn-u alebo predtým pôsobila. O to viac im na modro-červených bojovníkoch záleží.

„V aktuálnej sezóne som s piatimi kamarátmi bol na domácom zápase, kde sme videli skupinu chlapov, ktorí povzbudzovali ViOn. Na konci stretnutia sme za nimi prišli a získali motiváciu. Na ďalšom kole nás bolo už dvanásť. Aktuálne sme zhruba dvadsiati a rozrastáme sa,“ prezradil Samo.

ViOn aréna si už jeden fanklub pamätá. Postupom rokov zanikol. Nová generácia by ho rada pripomenula a dala o niečo väčší rozmer.

„Spojili sme sa s nimi. Poradili nám tradičné chorály. Niektoré si pripravujeme sami, vlastnou iniciatívou. Domáce zápasy vnímame ako sviatok. Ideme si to užiť. Keď sa nám prídu chalani po záverečnom hvizde poďakovať, je to pre nás motivácia naviac, aby sme v tom pokračovali,“ doplnil líder skupiny fanúšikov.

Ich povzbudzovanie nebude chýbať vo ViOn aréne ani v sobotu, keď vionisti privítajú Sereď. „Veríme, že hráči budú na ihrisku bojovať a pre tri body spravia všetko. Z našej strany to bude opäť hukot,“ uzavrel Samo.

Vstupenky sú denne v predaji na čerpacej stanici ViOn i online: fcvion.maxiticket.sk.