FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble – AS Trenčín 2:0 (0:0)
Chovan – Orávik, Tóth, Menich, Čonka – Čogley (C), Grozdanovski (90. Šmatlák) – Hrnčár, Švec (82. Chren), Kyziridis (83. Ďubek) – Balaj
Kukučka – Yem, Ramon, Križan, Pirinen – El Mahdioui – Ghali, Kadák (71. Lavrinčík), Zubairu, Corryn – Ikoba
Kráľovič – Hancko, Vorel
Diváci:
217

V semifinálovom play-off súboji chýbalo trénerovi znova viacero futbalistov. Pre dlhodobé problémy neboli k dispozícii Kovaľ, Moško, Sloboda či Duga. Do základnej zostavy sa vrátili Chovan, Menich, Hrnčár a Balaj. Kapitánsku pásku si na ľavý rukáv navliekol Čogley, ktorý nastúpil opäť v strede poľa.

Od úvodu sa hralo svižným tempom. V tretej minúte rozbehol Orávik rýchly brejk domácich cez Kyziridisa na Hrnčára, ktorý okamžite hľadal sprava pred šestnástkou Šveca, ale Kadák stihol pred ním včas odkopnúť na rohový kop. O dve minúte neskôr si rovnaká dvojica zopakovala situáciu, tentoraz sa Hrnčárov center dostal k Švecovi, ale ofenzívny futbalista domácich netrafil loptu podľa svojich predstáv. Trenčania odpovedali v deviatej minúte. Ghali odcentroval zľava pred Chovana, kde hlavičkoval tesne vedľa pravej žrde osamotený Kadák. Po tejto akcii tempo mierne upadlo. Obaja hrali opatrnejšie a viac takticky. Vyčkávalo sa na chybu jedného či druhého. S naplnením polhodiny hry rozohral Hrnčár rohový kop nakrátko Kyziridisovi, ktorého strieľaný center si takmer namieril hlavou do vlastnej brány Križan. Z ďalšieho rohu sa už prítomných viac ako dvesto fanúšikov na tribúna ViOn arény radovalo z gólu. Hrnčárom dobre kopnutá štandardka bola predĺžená Balajom na zadnú žrď, kde sa ju v páde snažil zakončiť Menich, ale loptu tesne minul. Zaujímavé prvé dejstvo uzavrel minútu pred odchodom do kabín po centri Čonku zľava Balaj, ktorý míňal hlavou ľavú žrď Kukučkovej svätyne. Do kabín sa tak išlo za nerozhodného stavu.

Po zmene strán sa vrátili na trávnik aktívnejšie zverenci Ľuboša Benkovského. V 51. minúte potiahol stredom loptu Švec, vysunul Hrnčára, ktorého prihrávka sa dostala na ľavé krídlo ku Kyziridisovi, ten ju vrátil pred bránu a tam si s ňou hlavou poradil rutinérsky Balaj – 1:0. Zlatomoravčanov gól povzbudil. Do svojho súpera sa zahrýzli a nepožičali mu loptu. Krátko po vedúcom zásahu sa o slovo prihlásil Orávik. Vyviezol loptu k šestnástke, našiel Kyziridisa, ktorý znova vyslal milimetrový center, tentoraz na hlavu Šveca a ViOn viedol o dva góly – 2:0. Pre ešte stále iba sedemnásťročného zakončovateľa to bol druhý presný zásah v aktuálnej sezóne. Podarilo sa mu presadiť v dvoch zápasoch po sebe, v ktorých dostal príležitosť od začiatku stretnutia. Nepriaznivý vývoj prebral hostí. V nasledujúcich minútach odpovedali viacerými kombináciami. Ich finálna fáza ale stroskotala na skalopevnej a najmä obetavej defenzíve. Futbalisti od Žitavy sa ochotne vrhali do striel a pomáhali tak brankárovi Chovanovi. Trenčiansky tlak ukončil nepresným zakončením Ghali. Oveľa väčšiu príležitosť mal na kopačke po Kadákovom vysunutí Ikoba, no jeho krížna strela nemierila medzi tri žrde. ViOn odpovedal v 69. minúte rýchlym protiútokom. Čogley posunul Hrnčárovi, ten Kyziridisovi a legionár z Grécka zobral zodpovednosť na seba. Naviedol si loptu k pokutovému územiu, ale obstrelom mieril nad bránu. Záverečná pätnásťminútovka patrila hráčom trenčianskeho AS. Najprv v 72. minúte odcentroval El Mahdioui pred bránu, kde loptu hlavičkoval tesne vedľa ľavej žrde Ikoba. O dve minúty neskôr skúšal šťastie spoza šestnástky Zubairu. Chovana síce prekonal, ale domácemu brankárovi pomohla horná konštrukcia svojej svätyne. Osem minút pred záverečným hvizdom sa v sľubnej šanci ocitol ešte raz Ikoba, ale ani tentoraz v páde nemieril medzi tri žrde. Zlaté Moravce ustáli nápor a radujú sa z postupu do finále. V piatok cestujú pod Dubeň, kde ich privíta MŠK Žilina v priamom súboji o predkolá UEFA Konferenčnej ligy. Výkop je naplánovaný o 19.00 hod.

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „Myslím si, že zápas bol veľmi dobrý z oboch strán. Mal svoju kvalitu a špecifiká na jednej i druhej strane. Som veľmi rád, že mužstvo zaplo a išlo za cieľom, ktorý sme si stanovili. Chalani podali výkon, ktorý nás zdobil počas celej sezóny, až na niekoľko výnimiek v jej druhej časti. Z našej strany je to aktuálna spokojnosť, ktorá, žiaľ, stále nestačí.“

Juraj Ančic (tréner AS Trenčín): „Do zápasu sme vstúpili aktívne, hru sme mali celkom pod kontrolou. Zhruba po desiatich minútach sa hra vyrovnala. Bolo to súbojové. Na môj vkus až príliš. Začali sme hrať po druhom góle. Vypracovali sme si niekoľko šancí, ale bolo to neskoro. Nezachytili sme dva brejky, výborné centre a zaslúžene sme prehrali.“