MŠK Žilina – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 5:1 (3:0)
Petráš (C) – Suľa, Kopas, Kiwior (64. Leitner), Anang (58. Rusnák) – Myslovič, Gono (64. Mráz), Bernát (82. Trabalík) – Slebodník, Kurminowski, Kaprálik (64. Jambor)
Pelko – Orávik (77. Haspra), Tóth, Chren, Čonka – Čogley, Grozdanovski – Mihálik, Ďubek (C) (70. Vujič), Kyziridis (81. Šmatlák) – Švec
Rozhodovali:
Kišš – Kmec, Zemko
Diváci: 100

Tréner Benkovský nemal k dispozícii viacero hráčov. Dlhodobo zranení sú Kovaľ a Duga. Problémy s kolenom majú Sloboda a Moško. Päť žltých kariet nedovolilo nastúpiť Balajovi. Hlavný kormidelník tak urobil v základnej zostave, aj s ohľadom na utorkový play-off zápas s AS Trenčín, viacero zmien. V bráne sa premiérovo predstavil Pelko, v poli Mihálik či Švec.

O prvý strelecký pokus sa v tretej minúte postaral strelou spoza šestnástky Myslovič. Domáci futbalista mieril vysoko nad. Žilinčania pokračovali vo svojej úvodnej aktivite. V šiestej minúte Suľa vysunul Bernáta, ale Pelko vybehol a zmenšil mu strelecký uhol. Jeho strelu vyrážal na rohový kop. O tri minúty neskôr sa už domáca lavička radovala z presného zásahu. Brankár Pelko si spracoval malú domov a jeho výkop stihol prečítať Kurminowski, od ktorého sa lopta odrazila do prázdnej brány – 1:0. Hostia po rýchlom inkasovanom góle hlavy nezvesili. Práve naopak, v pätnástej minúte mal po centri Kyziridisa zľava na hlave vyrovnanie Čogley, ktorý mieril do brvna. Nasledujúce minúty priniesli hru medzi oboma šestnástkami. O ďalší vzruch sa postarali v 28. minúte Zlatomoravčania. Čogley našiel na ľavom krídle Kyziridisa, ktorý odcentroval pred bránu a hlavičku Šveca brankár Petráš zachytil na bránkovej čiare. Druhú nepremenenú gólovú šancu ViOn-u trestal na druhej strane o krátko po polhodine hry svojim druhým zásahom Kurminowski, keď ťažil z odrazenej lopty a zblízka prestrelil Pelka. Dve minúty na to videl hlavný arbiter faul Chrena na Kurminowskeho v pokutovom území a ukázal na biely bod. Loptu naň si postavil sám sfaulovaný a zaknihoval svoj hetrik – 3:0.

Po zmene strán vstúpili do druhého dejstva aktívnejšie futbalisti od Žitavy. V 50. minúte ťažil z Mihálikovej individuálnej akcie Čonka, ktorý napriahol zhruba z dvadsiatich metrov a len tesne minul ľavú žrď Petrášovej brány. S naplnením hodiny hry sa Žilinčania dostali do šestnástky a rozhodca videl druhý faul Chrena. Znova zobral na seba zodpovednosť Kkurminowski a nemýlil sa ani v druhom prípade – 4:0. V 62. minúte si spracoval dlhú loptu Slebodník, vnikol do pokutového územia a jeho krížnu strelu Pelko vytlačil mimo priestor troch žrdí. Vionisti sa nevzdali a v 71. minúte sa dočkali gólu. Sprava odcentroval Čogley, našiel hlavu Šveca a ten loptu umiestnil k pravej žrdi – 4:1. V sedemnástich rokoch sa radoval zo svojho premiérového zásahu vo Fortuna lige. Osem minút pred záverečným hvizdom sa po ľavej strane preštrikoval k bráne Bernát, pod sebou našiel striedajúceho Jambora, ktorý zvýšili na rozdiel štyroch gólov – 5:1. Záverečné kolo zverencom Ľuboša Benkovského nevyšlo. Pred sebou majú v utorok play-off duel o predkolá Európy. Doma privítajú od 19.00 hod. AS Trenčín.

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn  Zlaté Moravce – Vráble): „Nechcem sa výrazne vracať k tomuto zápasu. Skôr sa budem orientovať na to, čo nás ešte čaká a neminie – ďalšie stretnutie v utorok. Vložili sme doň všetky priority. Samozrejme, sme sklamaní ako to dnes dopadlo. Momentálne smerujeme energiu k utorku. Pokúsime sa urobiť ďalšie prekvapenie.“

Pavol Staňo (tréner MŠK Žilina): „Mali sme mierny komfort, keďže disponujeme širším kádrom ako ViOn. Mohli sme si tak dovoliť zarotovať zostavu. Šancu dostali mladí chlapci. Niektorí dostali šancu premiérovo. Stretnutie sme otvorili šťastným gólom. Samozrejme, hralo sa nám ľahšie. Stretnutie sme kontrolovali po celý čas.“