post

Druhá prehra po penalte

PRÍPRAVNÉ ZÁPASY ZIMA 2015


 

FC ViOn – FC NASAF QARSHI (Uzbekistan)  0:1 (0:0)

Zostava FC ViOn: Novota, Pavlenda, Tipurič, Ungar, Chren, Manojlovič, Szoke, Charizopulos, Gešnábel, Mikinič, Mance

Striedania: 40. min Bandžuch, 60. min Karaš, Kirilins, Pintér, Mazan, 70. min Zečevič, Jovanovič ,

Zápas sa hral v našom tréningovom centre kde mame svoje zázemie o 17:30 tureckého času.

Dnes sme si zmerali sily s mužstvom z Uzbekistanu, ktoré sa nachádza priebežne na 4 mieste.

Zápas začal v svižnom tempe. Súper výborne kombinoval a bol rýchlejší v individuálnych herných činnostiach. Naša hra sa opierala o dobre organizovanú obranu a s rýchlim prechodom do útoku. Hneď v úvode po dobrom presingu získal loptu Mikinič ale prečíslenie 3 na 2 zakončil nepresnou strelou Gešnábel. V zapätí dva krát nebezpečne strieľal Mance.

Súper sa dostal do dvoch sľubných situácii, v jednej nás podržal brankár Novota a v druhej nás od gólu zachránilo brvno. Ale v sumáre prvý polčas vyznel lepšie pre súpera.

V druhom dejstve sme naskočili dobre do hry. Vyrovnali sme sa súperovi v kombinácii a hrozili sme hlave dobrými kombináciami po stranách. Nebezpečne zakončovali Mazan a Gešnábel. Súpera sme nepúšťali do príležitostí. Až v závere, keď naše mužstvo výrazne prestriedalo a hra už bola rozháraná sa po individuálnej chybe kopala penalta proti nám, ktorú súper premenil.

Inak bol zápas veľmi korektný k čomu prispeli obe mužstvá.

Slovo trénera: Ladislav Totkovič

Sme radi, že sme sa mohli konfrontovať so súperom z inej ako európskej školy. Zápas nám ukázal že dobrý futbal sa hrá dnes už všade. Mali sme v nohách dva ťažké tréningy, ale napriek tomu hráči boli na zápas dobre pripravení a prezentovali sa solídnymi výkonmi.

Musíme ďalej zodpovedne pracovať a nepozerať na výsledky v príprave, aj keď znovu inkasovať pred koncom nie je dobrá vizitka. Určite treba zlepšiť koncentráciu v záveroch zápasov.

Zaujal výkonom: Mazan, Karaš, Mikinič

Zajtra 09.02.2015 o 19.00h tureckého času odohráme ďalší zápas s mužstvom FK OLIMPIC SARAJEVO. O priebehu zápasu Vás budeme informovať.

FOTO 02

FOTO 03