post

Dobrý zápas so zlým koncom

FC ViOn – FK Vojvodina 1:2 (1:0)

Góly: 30min Pavelka.

Zostava FC ViOn: Nikolič, Zečevič, Tipurič, Jovanovič, Ungar, Mazan, Kirilins, Kovjanič, Manojlovič, Bandžuch, Pavelka.

Náhradníci: Pintér, Mikinič, Karaš, Perič-Komšič, Novota

Striedania: 30 min Perič-Komšič, 45min Pintér, 70min Mikinič, Karaš

Zápas sa hral v našom tréningovom centre, kde mame svoje zázemie o 19 hodine tureckého času.

Od úvodu mal zápas dobre tempo a bolo vidieť, že obe mužstvá hrajú ofenzívny futbal. V prvom polčase malo navrch naše mužstvo a okrem gólu sme si vypracovali niekoľko sľubných príležitostí. Najväčšou aktivitou hýril Mazan, Kirilins a Pavelka, ktorý bol za svoju aktivitu odmenený aj gólom. A to nie hocijakým, utešená strela z 20metrov skončila v pravom rohu brány. Súper dobre kombinoval, ale v prvom polčase sa do vážnejšej príležitosti nedostal.

Po zmene strán Vojvodina pridala na aktivite a naša defenzíva mala čo robiť. Ale šance, ktoré si vypracovala aj s prispením nášho brankára Nikoliča nevyužila. Až v samom závere otočila výsledok, keď v 85min prekonala Nikoliča a v nadstavenom čase z pokutového kopu otočila zápas.

Aj tento zápas priniesol našim trénerom určitú predstavu o mužstve a ukázal čo treba vylepšovať.

Slovo trénera: „Branislav Mráz“

Narazili sme na veľmi dobre technicky a pohybovo zdatného súpera, ktorý sa prezentoval rýchlym a technickým futbalom. Zápas sa odohrával vo vysokom tempe. Pre nás bol zápas prínosom a dobrou skúsenosťou aj keď bol výsledkovo neúspešný. Hlavne škoda záveru zápasu, keď sme stratili víťazstvo. Dôležité bolo vidieť nových hráčov, ktorí sú na skúške v zápasových podmienkach.

Zaujal výkonom: Pavelka, Mazan, Kirilins, Tipurč

V piatok nás čaká ďalší tréningový deň. Avšak prvý krát len jednofázový. Dopoludnia hráči absolvujú skupinový tréning a popoludní budú odpočívať. Máme naplánovaný výlet do neďalekého mesta Belek.

O ďalšom programe našich futbalistov Vás budeme informovať.