Preview 25.9.2021 | Redakce

ViOn privíta nováčika z Mikuláša. Kolesár: „Musíme sa zlepšiť v súperovej šestnástke“

V deviatom kole Fortuna ligy na seba narazia tabuľkoví susedia, aby odohrali historicky premiérový vzájomný duel v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži.

Obaja si naposledy zmerali sily v rámci zimnej prípravy pred rokom vo februári. Mikuláš zvíťazil na vionskej umelej tráve vysoko 5:2. Súťažne sa mužstvá stretli len v troch prípadoch v druhej lige.

Hostia majú svoju kvalitu. Hráme však na našom trávniku. Tu sme silní. Urobíme všetko pre to, aby tri body zostali doma. Máme silu. V každom stretnutí sme ukázali dobré veci, ale vždy nám chýbal krok k tomu, aby sme bodovali naplno. Je ťažké otáčať nepriaznivé skóre. Preto sa musíme zlepšiť v súperovej šestnástke a vzadu sa snažiť udržať nulu,“ zdôraznil univerzálny stredopoliar Peter Kolesár.Zlatomoravčania vycestovali v týždni na tretie kolo Slovnaft Cup-u, ktoré odohrali na pôde štvrtoligových Trebatíc. K Žitave sa vrátili nielen s postupom, ale tiež s deviatimi strelenými gólmi.

„Je veľmi dôležité, že sme vyhrali. Každé víťazstvo je cenné. Hráči uverili, že vedia strieľať góly. Verím, že ich rovnako budú dávať aj v lige. To je cesta k úspechu,“ pokračuje tréner Benkovský.

Gólovo žiaril najmä krídelník Alexandros Kyziridis, ktorý sa blysol hetrikom. Boli to jeho prvé zásahy v aktuálnom ročníku. Mám obrovskú radosť, že som sa trikrát presadil. Priznám sa, že ešte radšej by som bol, ak by to boli ligové góly a priniesli nám body (úsmev). Dúfam, že som prelomil mlčanie a budem pokračovať ďalšími gólmi. Každý zápas, ktorý hráme, nezáleží na tom, či to je pohár, alebo liga, chceme vyhrať. Postúpili sme ďalej v pohári a pevne verím, že postúpime vyššie i v ligovej tabuľke,“ prezradil legionár z Grécka.

V ostatnom kole prežili obaja úplne iný súboj. Kým hráči Liptovského Mikuláša zdolali doma Pohronie 5:1, ViOn neuspel na Zemplíne. S domácimi Michalovcami ťahal za kratší koniec výsledkom 1:2.

„Začiatok bol náročnejší. Dostávali sme sa do zápasu a súpera napádali v stredovej zóne. Domáci využili naše zaváhania. Po jednom centri a strele z väčšej vzdialenosti premenili svoje šance. Dostali sa do pohody. My sme, naopak, následne dokázali to, čo dokazujeme aj v iných dueloch. Boli sme rýchli, vedeli si pripraviť šance. Zostali nevyužité a tým pádom sme nemohli bodovať. Mužstvo stále verí, ide, chce napredovať a hrať rýchlo. Drží spolu. V tomto momente je to najdôležitejšie,“ prízvukuje Ľuboš Benkovský.

Z ôsmich kôl sa Liptovský Mikuláš tešil z troch bodov dvakrát, keď naposledy zdolal spomínané Pohronie a predtým Žilinu. Futbalisti od Žitavy vyhrali raz.

„Mikuláš je tím, ktorý sa snaží hrať futbal. Ide o ich premiéru medzi elitou. Vôbec to neznižuje ich kvalitu. Práve naopak, očakávame ťažký zápas. Každý z nás chce vyhrať. Keď sa budeme riadiť trénerovými pokynmi, uspejeme,“ doplnil Kyziridis.Vionisti odohrajú vo svojej aréne piaty ligový súboj v tejto sezóne. V predchádzajúcich štyroch prehrali iba raz – proti Žiline.

„Čaká nás mužstvo, ktoré chce hrať konštruktívne a rýchlo. Na ihrisku svedomito pracuje. Kľúčovým bodom bude naša organizácia smerom dopredu i dozadu. Súdržnosť. Fungovanie. Motívom je dosiahnuť náš cieľ. Bude to rýchly zápas z oboch strán. Verím, že so šťastným koncom pre nás,“ uzavrel Benkovský.

Výkop je v sobotu naplánovaný o 18.00 hod. Naživo ho odvysiela internetová televízia VOYO. Vstupenky sú v predaji na Čerpacej stanici ViOn, pred stretnutím v pokladni štadióna a online: https://fcvion.maxiticket.sk/fc-vion-zlate-moravce..

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri