Rozhovor 11.1.2022 | Redakce

Tomče Grozdanovski: „Chcel som sa vrátiť. Vo ViOn-e sa cítim ako doma“

Severomacedónsky reprezentant do 21 rokov sa k Žitave vracia po polročnom hosťovaní v  NK Dugopolje.

Chorvátsky druholigový celok nazbieral v priebehu jesene v pätnástich kolách dvadsaťjeden bodov. Dugopolje figuruje na siedmom mieste. Tomče naskočil do desiatich zápasov.

„Druhá liga chorvátska je veľmi dobrá. Príliš veľký rozdiel som nepociťoval. Dôležité je, že som tam nabral sebavedomie a nazbieral cenné skúsenosti. Okrem toho som si mohol vyskúšať nové prostredie. Vnímam to pozitívne,“ hodnotí uplynulých šesť mesiacov svojej kariéry 21-ročný defenzívny stredopoliar.Z hosťovania sa vracia do známeho prostredia, v ktorom, za dve a pol sezóny, odohral 52 stretnutí. „Som šťastný, že som sa mohol vrátiť do ViOn-u. Cítim sa, ako by som sa vrátil domov. ViOn mi dal obrovskú šancu v lige, za čo som nesmierne vďačný,“ dopĺňa s typickým širokým úsmevom večne pozitívne naladený Grozdanovski.

Podobne ako v prípade Pintéra, ani on nepotrebuje čas na adaptáciu, keďže klub i zázemie pozná veľmi dobre. Mužstvo sledoval aj počas jesene.

„Teším sa, že budem môcť napredovať. Urobím maximum, aby som tímu pomohol k čo najlepším výsledkom. Veľa chalanov zostalo v kabíne pokope, čo je skvelé. S adaptáciou problém mať nebudem. Mrzí ma, že sa klubu na začiatku sezóny nedarilo podľa predstáv. Postupom času sa výkonovo chalani zlepšovali. Od jari očakávam veľa. Mužstvo je tu výborné, rovnako tréner. Atmosféra? Od začiatku prípravy je tu pozitívna nálada. Sme ako rodina,“ dodáva Tomče Grozdanovski

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri