Rozhovor 10.12.2021 | Redakce

Stovkár Kolesár: „Ďakujem Pánu Bohu za zdravie. Teším sa, že som túto métu dosiahol“

K ligovým stovkárom sa po dueli s ŠK Slovan Bratislava v 17. kole pridal aj ofenzívny futbalista PETER KOLESÁR. Jubilejnú métu dosiahol v troch kluboch – Zemplín Michalovce, FC Spartak Trnava a FC ViOn.

Rodák z Trebišova je pri Žitave na hosťovaní z trnavského Spartaka, ktorému sa upísal v októbri minulého roka. V červeno-čiernych farbách nazbieral dokopy 19 štartov. V drese ViOn-u pridal v prebiehajúcej sezóne pätnásť.

„Všetko je tak, ako má byť. Hodnotiť budem na konci hosťovania. Uvidím, ako mi to v kariére nakoniec pomôže. Každopádne, snažím sa každý deň pracovať naplno. Nechávať všetko v tréningu i zápasoch. Verím, že ako tímu sa nám postupom času bude dariť stále viac. Sme tu skvelá partia. V klube sú výborní ľudia. Som vďačný, že som ich spoznal. Želám si už len lepšie výsledky,“ zdôrazňuje „Kole“.Podstatnú časť kariéry strávil na Zemplíne v Michalovciach. V štyroch sezónach nazbieral 66 ligových zápasov, v ktorých sa deväťkrát presadil gólovo.

„Keď sa na to všetko spätne pozerám, som rád, že mi dali Michalovce v mladom veku šancu a mohol som hrať ligu. Veľmi mi to pomohlo. Vďaka tomu som sa neskôr prebojoval aj do reprezentačnej dvadsaťjednotky. Prestup do Trnavy bol pre mňa jedným z najkrajších dní v živote. Spartak je na Slovensku top klub s ešte lepšími fanúšikmi. Dúfam, že tam bude moja kariéra pokračovať. Ale vo futbale to tak chodí, raz ste hore, inokedy dole. Snažím sa neustále myslieť pozitívne. Preferujem ťažšie cesty, aby to všetko raz stálo za to,“ dopĺňa s úsmevom na tvári Peter Kolesár.

Sto ligových duelov zaknihoval v jednom mužstve naraz s brankárom Matúšom Kirom, s ktorým strávil spoločné roky v Michalovciach.

„Teší ma to. S Kirim sme sa smiali, že je paradox, že sme to dosiahli naraz. Obaja si to vážime. Pre mňa je to impulz do budúcna,“ hovorí Kolesár, ktorý má v tomto ročníku na konte gólovú asistenciu.A čo hovorí na magickú stovku? „Vážim si ju. Ďakujem Pánu Bohu za zdravie. Teším sa, že som túto métu dosiahol. Som na seba náročný. Verím a urobím pre to všetko, aby som nazbieral ešte viac ligových duelov. Najdôležitejšie je, aby som bol zdravý, pretože bez toho nespravíte nič. Rád by som sa poďakoval tiež rodine, ktorá pri mne stojí,“ zdôrazňuje Peter.

Aj on zdieľa šatňu s množstvom skúsených futbalistov. Kolesár je medzi deviatkou hráčov, ktorí nazbierali sto a viac ligových súbojov.

„Je pozitívne, že sú v šatni chalani, ktorí v lige odohrali taký počet zápasov. Nielen mne sa snažia pomáhať na ihrisku i mimo neho. Každá takáto skúsenosť je v živote dôležitá a pomôže vám. Motivujú ma do ďalšej a tvrdšej práce,“ hovorí 23-ročný ofenzívny futbalista.

Do druhej stovky stretnutí môže vstúpiť už tento víkend, keď sa Zlatomoravčania predstavia pod Čebraťom s domácim MFK Ružomberok.

„Vždy chceme vyhrať. Verím, že nám posledné dve kolá vyjdú a získame čo najviac bodov, aby sme si spríjemnili sviatky. Bude to najmä o nastavení v hlave. Čakajú nás ťažké kolá, no podmienky sú pre všetkých rovnaké. Necháme na ihrisku maximum,“ sľubuje na záver Peter Kolesár.

Kolemu k jubilejnému počtu ligových zápasov gratulujeme.

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri