TATRAN: Sváček - Filinský, Mihál, Bedecs (46. Kačerík)- Totka, Václavík, Gerát, Župa - Gaži (82. Popović), Staš (68. Laura) - Jendrišek (68. Matoš)

FC VION: Lukáč - Suľa, Toml, Pintér, Čonka - Bednár (17. Vestenický), Duga - Almeida, Ďubek (72. Brenkus), Mondek - Niarchos

Góly: 67 Duga, 77. Brenkus - 90. Popović

Žlté karty: Suľa, Almeida, Čonka, Vestenický - Gaži

Rozhodoval: Očenáš

Diváci: 310

Pre zranenia museli vynechať zápas Sloboda, Grozdanovski, Horák a Rák, pre žlté karty chýbali Šuvalija a Múdry. Chýbal už aj Balan, ktorý sa v týždni s klubom dohodol na predčasnom ukončení zmluvy.

Vrásky trénerovi Galádovi narobilo v úvode zápasu aj zranenie členka Bednára, ktorého v 17. minúte vystriedal Vestenický.

ViOn sa aj napriek oslabeniu v kádri v zápase 15. kola Fortuna ligy radoval z výhry. V NTC Poprad vyhral nad susedom v tabuľke, Tatranom Liptovský Mikuláš, 2:1.

V prvom dejstve mohol Galádovcov poslať do vedenia po Ďubekovom centri Niarchos. Proti bol však domáci gólman Sváček.

O úvodný gól stretnutia sa postaral v 67. minúte Duga, ktorého strelu spoza šestnástky tečoval Filinský. O desať minút pridal poistku striedajúci Brenkus, po peknej akcii Suľu a Almeidu. Pre ofenzívneho stredopoliara to bol už štvrtý gól v sezóne. Domácemu Tatranu sa síce ešte v nadstavenom čase podarilo znížiť zásluhou striedajúceho Popoviča, keď skóroval po rohu hlavou.

Červeno-modrí zaznamenali tretie víťazstvo v sezóne vďaka ktorému sa posunuli na 10. priečku. Na deviate Michalovce strácajú Zlatomoravčania 3 body, no majú zápas k dobru.

Najbližšie sa na domácej pôde predstavia už v piatok 28. októbra o 17.30 proti Žiline.

Ivan Galád, hlavný tréner FC ViOn:

Sme veľmi radi, že sme vyhrali a budeme sa snažiť aby sa nám aj v ďalších zápasoch darilo robiť radosť sebe, ľuďom, ktorí nás sledujú a majiteľovi. Zároveň chcem mimoriadne oceniť v takto mimoriadne náročnom zápase korektné prostredie, či už od domáceho trénera alebo vedenia klubu. Tak by mal vyzerať futbal aj keď sa bojuje o body.