Klub 3.5.2021 | Klub

Pätica Vionistov bude pokračovať i v budúcej sezóne. Klub si uplatnil ročné opcie

Adrián Chovan. Matúš Čonka. Jozef Menich. Martin Kovaľ. Denis Duga. Na týchto päť mien sa priaznivci ViOn-u môžu tešiť aj v budúcom ročníku. Klub si uplatnil ich ročné opcie.

Všetci piati podpísali pred aktuálnou sezónou ročný kontrakt, s následnou možnou ročnou opciou. Tú si bolo nutné uplatniť do 30. apríla. Vedenie klubu tak urobilo.

Chovan sa od začiatku ročníka postavil medzi tri žrde a rolu opory v bráne spĺňa pravidelne v každom kole. V dvadsiatich deviatich kolách si udržal sedemkrát čisté konto.

Vlani v lete sa po českej anabáze v Karvinej vrátil na Slovensko ľavý obranca Čonka. Trápili ho zdravotné problémy, postupne rástli jeho výkony, nastupoval v základnej zostave. Momentálne krátkodobo laboruje so stehenným svalom a problémy s členkom.

K defenzívnym pilierom v zostave patrí aj stopér Menich, ktorý má počas sezóny pravidelnú dôveru od trénera Benkovského. Dokazuje to jeho tretí najvyšší počet odohraných minút za ViOn – 2 156.

Rovnako ju má i defenzívny stredopoliar Duga, ktorému sa vrátila chuť do futbalu a prežíval jednu z najlepších sezón. Rodáka z Myjavy čaká operácia predného skríženého väzu a následná rekonvalescencia. Od futbalu si oddýchne zhruba polroka. Klub však s ním ďalej počíta.

Piatym do partie je ľavý krídelník Kovaľ. Na jar vlietol na ihrisko a dôležitými gólmi pomohol tímu k spečateniu historickej účasti v prvej šestke. V nej stihol naskočiť do prvých dvoch kôl. Následne ho odstavila operácia menisku. K mužstvu sa pripojí v letnej príprave. Bola to preňho výborná sezóna.

„Sme veľmi radi, že v prípade všetkých piatich hráčov prišlo k uplatneniu opcií. To, že bol záujem obojstranný, dáva signál spokojnosti klubu a hráča. Spomínaných futbalistov poznáme dlhodobo. A to dokonale. Nielen futbalovo, ale aj povahovo. Toto všetko dáva predpoklad na ďalšiu dobrú spoluprácu. Veríme, že bude aj v novej sezóne úspešná,“ zdôraznil generálny manažér klubu Marek Ondrejka.

Ako dodal na záver, vedenie s ďalšími futbalistami rokuje. Najnovšie informácie prinesieme na našich oficiálnych klubových kanáloch.

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri