post

Chovan po víťazstve s Trenčínom: „Podali sme veľmi dobrý, zodpovedný výkon a vyhrali zaslúžene“

Zverenci trénera Benkovského sa chceli po prehre v Dunajskej Strede vrátiť na víťaznú vlnu. V domácom súboji im to vyšlo s AS Trenčín. O troch bodoch pre ViOn rozhodol po strele Kovaľa vlastným gólom Ramón. Súboj na pozápasovej tlačovej konferencii hodnotil brankár Adrián Chovan.

Strážca domácej svätyne patril k pilierom mužstva v 2. kole nadstavbovej časti skupiny o titul. Spoluhráči mu pomáhali obetavým – bojovným výkonom. Keď už sa hostia dostali pred jeho bránu, bravúrne si poradil s nájazdmi Roguljiča i Tučného. Medzitým zlikvidoval strelu Ikobu. V aktuálnom ročníku si udržal šieste čisté konto.

„Hrali sme dobre ako tím. Nemyslím si, že som bol na ihrisku sám. Chalani to výborne odpracovali. Poradili si so súbojmi jeden na jedného či častými nábehmi za obranu, ktorými nás chcel súper trhať. Podali sme veľmi dobrý, zodpovedný výkon a vyhrali zaslúžene,“ uviedol 25-ročný Chovan.

V druhom dueli po sebe s trenčianskym AS od svojho bývalého zamestnávateľa neinkasoval. Vionisti zaknihovali v tridsiatom treťom vzájomnom zápase deviate víťazstvo.

„Sme veľmi spokojní ako sme k tomuto stretnutiu pristúpili a nakoniec ho i zvládli. Celý týždeň sme sa pripravovali na ich herný systém. Vyšlo nám to do bodky. Mrzí nás zranenie Jožka Menicha, ale Maťo Moško ho veľmi dobre zastúpil. Strelili sme o gól viac a získali tri body,“ pokračoval v hodnotení rodák z Kanianky.

Zlatomoravčania pokračujú vo výbornej sezóne. Z posledných piatich stretnutí vyhrali štyri. Prehrali iba raz na pôde Dunajskej Stredy. Celkovo to bola ich desiata výhra v sezóne.

„Každý jeden z nás sa pre to snaží robiť maximum. Povedal som to už aj po súboji s DAC, kde sme prehrali, že si nemyslím, že by tam bol zlý výkon alebo by to niekto odflákol. V týždni tvrdo pracujeme, čo je vidieť cez víkend. Dá sa povedať, že si to užívame. Na tréningy sa tešíme. Áno, je to výborná sezóna, ale pokračuje ďalej. V priebehu reprezentačnej prestávky si doliečime šrámy, dáme sa dokopy a musíme udržať koncentráciu až do konca,“ zdôraznil Adrián Chovan.

Vďaka trom bodom si futbalisti od Žitavy urobili na piatej priečke náskok práve na šiesty AS Trenčín, ktorý má manko ôsmich bodov. Štvrtá Trnava je vzdialená od Zlatých Moraviec dva body.

„Ide o veľmi dôležitý krok, ale priznám sa, že nikto z nás v kabíne si takýmto niečím nezväzuje nohy. Nedávame sa pod tlak, že musíme vyhrať. Samozrejme, chceme vyhrať každý jeden zápas. Niekedy ale necháte na ihrisku maximum a, bohužiaľ, nevyjde to. Sú to dôležité body, no rovnako dôležitý bude najbližší duel s bratislavským Slovanom,“ uzavrel Chovan.

Proti obhajcovi majstrovskej trofeje sa ViOn predstaví po reprezentačnej prestávke 3. apríla o 15.30 hod v televíznom zápase.