post

Cenné domáce víťazstvo nad Trnavou

12. kolo Fortuna liga 2014/2015

FC ViOn – Spartak Trnava 2:1 (1:0)

Góly: 29. Sabo P., 52. Nikolič – 87. Sabo E. (11m)

ŽK: 90. Kováč

Rozhodovali: Straka – Somoláni, Kováč

1768 divákov 

Zostavy a striedania:

30
Kováč
12
Chren
11
Pinter
15
Nikolič
5
Pavlenda
14
Sabo
19
Duričič
32
Mikinič
18
Orávik
6
Charizopulos
37
Ďurica

FC ViOn Zlaté Moravce: P. Kováč – Pavlenda, Pintér, Miloš Nikolič, Chren – P. Sabo – Orávik, D. Djuričič, Mikinič (81. R. Valenta), Charizopulos (88. Mujkoš) – Peter Ďurica (90.+ Sukisa)
Spartak Trnava: Rusov – Janečka, Bortel, Greššák, Čonka – E. Sabo, K. Kuzma (57. Špalek) – Casado, Vlasko (64. Banovič), E. Jendrišek – Mikovič (57. M. Vyskočil)

Pred najvyššou návštevou jesene za začalo stretnutie pekne z ostra. Zle – nedobre mohlo byť už v 5´, keď sa rútil sám na Kováča Mikovič našťastie pre ViOn koncovku nezvládol. Z protiútoku sa v dobrej pozícii ocitol Charizopulos, z ostrého uhla však loptu nedokázal dopraviť do bránky. Prebiehala 29´, keď po páradnej akcii po osi Orávik-Charizopulos , Sabo presnou strelou do šibenice poslal domácich do vedenia 1 : 0. Úvod druhého dejstva patril domácim.V 47´ sa Nikolič po Orávikovom centri ešte nedokázal presadiť, ale v 51´po Sabovej štandartke a Charizopulosovom predlžení na zadnú tyč pretlačil loptu po druhý krát do siete 2 : 0. Bíly andelé sa snažili vrátiť do stretnutia, avšak ich snaha končila pred veľkým vápnom ViOnu. V 77´ sa v dobrej príležitosti ocitol Charizopulos, ktorého prízemnú strelu Rusov kryl. V 86´ sa po strete Nikoliča so Špánikom v pokutovom území na prekvapenie všetkých kopal pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil E.Sabo a nechytateľnou bombou pod brvno upravil na 2 : 1. V nervóznom závere si už domáci cenné víťazstvo ustrážili.

Hlasy po zápase:

Branislav Mráz, tréner FC ViOn: Dnes sme potrebovali aj túžili vyhrať. Bolo dobré,že sme narazili na Trnavu, pretože proti nej nie je nutné hráčov extra motivovať. Škoda, že sme si skomplikovali záver stretnutia zbytočnou penaltou. Sme radi, že sa nám podarilo poraziť pre nás „Veľkú Trnavu“

Milan Ivanka, asistent trénera Spartak Trnava: Zápas by som rozdelil na dve fázy. Prvý polčas sme nezvládli, boli sme statickí, z čoho rezultoval aj úvodný gól. Druhý polčas bol lepší v nasadení aj pohybe, ale po druhom góle sme už len ťahali zajaca za chvost. Som rád, že sme dali aspoň jeden gól na súperovom ihrisku. Dúfam, že nás to nakopne do budúcich stretnutí.

ZDROJ: Ing. Ivanovič Ľubomír 

VIDEO: HUSTE.TV


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *