post

Zlatomoravčanov čaká na jar boj o šestku. Ďubek: Bude to atraktívne a veľmi zaujímavé

Zverenci Karola Praženicu sa s jesennou časťou Fortuna ligy rozlúčili bezgólovou remízou pod Čebraťom. Prezimujú na siedmej priečke.

S Ružomberkom zviedli náročný boj. Domáci si vypracovali viac gólových šancí, ktoré ale nepremenili. Zo strany ViOn-u sa snažil z diaľky udrieť kapitán Ďubek a zblízka hlavou Jarovič.

„Som spokojný. Neprehrali sme a udržali nulu. Bod berieme. Doma sme ich porazili, u nich neprehrali. Vzájomné zápasy máme lepšie. Je to v poriadku,“ hodnotil v mixzóne Tomáš Ďubek.

So šiestimi presnými zásahmi sa stal najlepším strelcom mužstva. Formu si preniesol z minulej sezóny, v ktorej takisto nastrieľal najviac gólov.

„Keby máme o pár bodov viac, bolo by to lepšie. Berieme to tak, ako je. Musíme si oddýchnuť. Pre všetkých, ktorí sledujú futbal, to bude ešte veľmi zaujímavé,“ sľubuje Ďubek.

V osemnástich kolách nazbierali vionisti 23 bodov. Na Liptove si pripísali ôsmu remízu. Päťkrát vyhrali a päťkrát prehrali. Súperových brankárov prekonali v osemnástich prípadoch. Branislav Pindroch, jednotka medzi tromi žrďami, inkasoval dvadsať zásahov. Osemkrát si udržal čisté konto.

„Jeseň sme chceli ukončiť dobrým výsledkom. Podľa priebehu stretnutia môžeme byť s remízou spokojní. Celkovo to bol bojovný duel. Ružomberčania ťahali dobrú sériu, prehrali na Trnave, chceli sa revanšovať. Vedeli sme, že nás čaká ťažký súboj. Prehustili sme to v strede poľa a snažili sa udrieť z brejkov. Domáci mali tri či štyri sľubné príležitosti. Na konci nás mohli po rohovom kope zarezať. Bod berieme,“ pokračuje Anton Sloboda.

Jarná časť sľubuje v štyroch kolách pred rozdelením tabuľky napínavý boj. Štvrtý Ružomberok má 25 bodov, za ním nasleduje trojica – Michalovce, Trnava a Zlaté Moravce – Vráble s dvadsiatimi tromi. Z ôsmeho miesta stráca Trenčín dva body a na šestku myslí tiež i deviata Senica s devätnástimi bodmi.

„V tomto boji je namočených veľa mužstiev. Aspoň to je atraktívne. Celý rok, ako sme sa zachránili, sa pozitívna nálada preniesla aj do tejto časti. Sme radi, že je to takto. Samozrejme, bodov mohlo byť aj viac. Asi to ale takto má byť. Tešíme sa na jar,“ doplnil Tomáš Ďubek.

Okrem pozitívnej ligovej časti sa futbalisti od Žitavy výborne prezentovali tiež v Slovnaft Cup-e, v ktorom si zahrajú na jar štvrťfinále. Meno súpera sa dozvedia vo štvrtok 12.12.2019.

„Mohlo to by lepšie, aj horšie. Sedem, osem zápasov sme hrali dobre. Ak sa nemýlim, získali sme v nich trinásť bodov. Výsledková časť je horšia, z pohľadu množstva remíz. Bolo tam viacero duelov, ktoré sme mohli a mali zvládnuť lepšie. Vypracovali sme si dostatok šancí. Žiaľ, trochu nás pribrzdilo zranenie Válovčana. Útočníkov veľa nemáme, cítili sme to. S jeseňou môžeme byť spokojní. Zlepšila sa defenzíva, osemkrát sme si udržali čisté konto. Uspokojiť sa ale s tým, že máme 23 bodov, by nebolo šťastné. Tabuľka je nabitá. V zime sa budeme musieť posilniť a opäť popracovať na veciach, ktoré nám až tak nešli. Určite zabojujeme o prvú šestku,“ uzavrel tréner Karol Praženica.

Najviac minút si pripísali Antonio Asanovič s Jakubom Brašeňom, ktorí naskočili do všetkých osemnástich kôl a ani raz nestriedali (1 620, pozn. red.). Za nimi nasleduje s 1 539 minútami krídelník Martin Kovaľ. ViOn sa na jar predstaví dvakrát vonku proti Žiline a Trnave. Doma privíta Trenčín so Sereďou. Jarná časť štartuje 15. februára 2020 súbojom pod Dubňom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *