post

Zlatomoravčania získali ďalšieho brankára. Dohodli sa s Lukáčom

Dvadsaťpäťročný rodák z Prešova sa s klubom od Žitavy dohodol na ročnom kontrakte s následnou možnou ročnou opciou.

Patrik začínal s futbalom doma v Prešove. V doterajšej kariére má okrem pôsobenia na Slovensku v Senici a Podbrezovej za sebou skúsenosti i s českou súťažou. V tamojšej najvyššej lige debutoval v drese Slovana Liberec v roku 2015. Krátko pôsobil i v Tepliciach.

„V prvom rade by som sa chcel poďakovať Zlatým Moravciam za príležitosť. Z rokovaní som mal iba príjemné pocity. V klube pracujú seriózni ľudia, ktorí majú zápal pre futbal. Hlavne by som chcel byť zdravý a čo najviac pomôcť tímu k naplneniu cieľov. Teším sa na to,“ povedal Patrik Lukáč.

Do ViOn-u prichádza po pôsobení v druhej poľskej lige, kde hájil farby klubu Elana Torun. S vionistami má za sebou dve tréningové jednotky a polčas v generálke proti Baníku Ostrava. Zverenci Ľuboša Benkovského sa radovali z víťazstva 3:2.

„Patrik sa k nám pripojil deň pred sobotnou generálkou. V stretnutí vyzeral veľmi spoľahlivo. Samozrejme, poznáme ho aj z jeho predošlých pôsobísk. S jeho angažovaním sme neváhali. Dôležitý bol obojstranný záujem, rokovanie boli preto veľmi rýchle. Veríme, že s Aďom Chovanom vytvoria dobrý brankársky tím, v ktorom bude aj odchovanec našej akadémie Peter Jeck,“ uviedol generálny manažér Marek Ondrejka.

S novými spoluhráčmi sa Lukáč pripravuje na štart ročníka 2020/2021. V sobotu privíta ViOn na svojej pôde futbalistov FK Pohronie. Výkop je naplánovaný o 19.00 hod.