post

Zlatomoravčania privítajú v sobotu AS Trenčín. Asanovič: „Hráme doma, chceme získať tri body“

V 22. kole a zároveň poslednom pred nadstavbou privítajú vionisti na svojej pôde futbalistov AS Trenčín. Tabuľkovo sa stretne deviate mužstvo s piatym.

Napriek tomu, že zverenci Karola Praženicu už nemajú šancu postúpiť do prvej šestky, sa musia mať na pozore a bojovať o každý bod. Po roku sa opäť predstavia v skupine o záchranu. Na posledné Pohronie majú manko siedmich bodov.

„Každý jeden zápas budeme chcieť vyhrať. Trenčín má silný káder, hlavne útok a stred poľa. Pri rozumnom napádaní, eliminovaní hlúpych chýb môžeme zabojovať o tri body. Musíme premeniť každú jednu šancu, ktorú si vypracujeme,“ prízvukuje Jakub Švec. 

Na opačnej strane stoja Trenčania, ktorí si v prípade víťazstva udržia miestenku medzi šiestimi najlepšími. V sobotu tak diváci vo ViOn aréne uvidia zaujímavý súboj. Dôležitý pre oba tábory.

„Bude to nesmierne ťažký zápas. Pozitívne je, že sme postúpili v pohári. Proti nám sa postaví kvalitný tím. Očakávam, aj pre fanúšika, dobrý duel. Hráme doma, ideme bojovať a získať všetky tri body,“ zdôraznil stopér Antonio Asanovič.

Stretnutie bude mať špecifický náboj pre zimnú akvizíciu, pravého krídelníka David Hrnčára, ktorý nastúpi proti jeho otcovi Norbertovi – trénerovi AS Trenčín.

„Takéto konfrontácie mám veľmi rád, keď môžem súperiť s otcom. Vieme, že majú kvalitné mužstvo, najmä smerom do ofenzívy. Po krajoch disponujú rýchlymi futbalistami. Po postupe do semifinále sme dobre naladení. Verím, že si tú náladu prenesieme aj do ligy a v sobotu získame nejaké body,“ uviedol 22-ročný krídelník.

Obaja sa stretli už na jeseň. V tej dobe obliekal David dres FK Pohronie, s ktorým sa radoval z víťazstva 1:0. Poradí trojbodový recept v šatni spoluhráčom aj v sobotu?

„Žiaľ, recept nie je žiadny. Keď dáme do zápasu maximum, budeme organizovaní, zdravo agresívni, sebavedomí a dodržiavať taktické pokyny, môžeme byť úspešní,“ doplnil Hrnčár.

Ligová forma hovorí v prospech hráčov spod hradu Matúša Čáka. V predchádzajúcich troch kolách si poradili s Michalovcami i Sereďou. Za kratší koniec ťahali len na Tehelnom poli. Zlatomoravčania prehrali v Žiline, doma so Sereďou a naposledy aj v Trnave.

Ako Trenčín, tak aj Zlaté Moravce odohrali v strede týždňa štvrťfinále Slovnaft Cup-u. Futbalisti Norberta Hrnčára remizovali po riadnej hracej dobe na umelej tráve v Žiline so Slovanom, s ktorým nakoniec vypadli na penalty. Naopak, penaltový rozstrel zvládol ViOn v Nitre na výbornú a po ôsmich rokoch si zahrá pohárové semifinále.

Jesenné vzájomné zápolenie sa pod Dubňom skončilo nerozhodne 2:2. Celkovo pôjde o dvadsiate deviate meranie síl medzi oboma klubmi. Vionisti sa z troch bodov radovali šesťkrát, Trenčín devätnásťkrát. Body si podelili v troch prípadoch.

„Na jesenné stretnutie si spomínam veľmi dobre. Podali sme kvalitný výkon. Síce sme si body rozdelili, no vypracovali sme si aj ďalšie šance na víťazstvo. Zostali však nepremenené. Najbližšie musia zostať doma všetky tri body,“ uzatvára Asanovič.

To, ako dopadne súboj 22. kola a či sa hráčom ViOn-u podarí pretrhnúť čakanie na ligové víťazstvo, sa dozvieme v sobotu od 15.30 hod. Vstupenky sú denne v predaji online na www.fcvion.maxiticket.sk alebo čerpacej stanici ViOn a tradične pred výkopom v pokladniach štadióna.