FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Ružomberok 3:1 (2:0)
Chovan – Čogley, Tóth, Menich, Čonka – Duga, Grozdanovski – Hrnčár, Ďubek (C), Kovaľ – Balaj
Ružomberok:
Krajčirík – Mrva, Maslo (C), Mojžiš – Kojnok (46. Ďungel), Múdry (61. Gerec), Zsigmund, Madleňák – Kostadinov, Brenkus (72. Kubík) – Regáli (84. Boďa)
Rozhodovali:
Gemzický – Borsányi, Vitko

Tréner Ľuboš Benkovský nemohol stále počítať so stredopoliarom Antonom Slobodom a ľavým obrancom Martinom Chrenom. Po treste za žlté karty sa vrátil do zostavy Denis Duga. Rovnako tak po červenej karte útočník Filip Balaj. Na lavičke zostal Alexandros Kyziridis, namiesto ktorého dostal priestor Martin Kovaľ. Pozitívom bol návrat medzi náhradníkov stopéra Michala Pintéra. Objavil sa tam prvýkrát takmer po roku.

Zverenci Ľuboša Benkovského boli po dvoch prehrách hladní prinavrátiť si víťaznú chuť i tri body. Od úvodu sa do súpera pustili a loptu mu takmer nepožičiavali. V druhej minúte si zľava naviedol do šestnástky loptu Kovaľ, vypálil, a len tesne minul brvno Krajčírikovej brány. Na druhej strane mohol z ojedinelej akcie udrieť v jedenástej minúte Ružomberok. Brenkus prenikol do pokutového územia, Grozdanovski ho sfauloval a rozhodca ukázal na biely bod. Loptu naň si postavil kapitán Maslo, ale Chovanovu svätyňu prestrelil a stav zostal nezmenený. O dve minúty neskôr mohlo platiť nedáš – dostaneš. Čonka si vymenil loptu s Kovaľom, odcentroval pred bránu, kde jeho center prepadol na zadnú žrď. Spracoval si ho úplne osamotený Hrnčár, no trestuhodne prestrelil. V pätnástej minúte rozohral štandardku Ďubek, našiel hlavu Balaja, ktorý tesne minul ľavú žrď. O tri minúty na to sa v sľubnej pozícii ocitol po rohovom kope a následnom vrátení Čogleyom lopty do ohňa opäť Hrnčár, ale ani tentoraz na Krajčírika nevyzrel. V dvadsiatej minúte pohrozili hostia. Sprava sa prepracoval k centru Regáli, pred bránou hľadal nabiehajúceho Madleňáka, lopta preletela celým územím. Nasledujúce minúty priniesli výrazný tlak domácich pred hosťujúcou šestnástkou. Centrovalo sa z jednej i druhej strany a pribúdali štandardné situácie. Jedna Zlatomoravčanom vyšla s naplnením polhodiny hry. Rohový kop nedokázal defenzíva Liptákov odvrátiť do bezpečia. Ďubekov center vrátil pred bránu hlavou Čogley a akrobatickým zakončením otvoril skóre duelu krásnym gólom stopér Menich – 1:0. Vedúci zásah posilnil sebavedomie hráčom ViOn-u a o dve minúty viedli dvojgólovým rozdielom. Akciu odštartoval Tóth cez Čogleya, lopta pokračovala k Ďubekovi, z prvej vysunul Hrnčára, a ten svojim typickým centrom ponúkol gól Kovaľovi, ktorý neodmietol – 2:0. Nádherná akcia so štyrmi prihrávkami zakončená gólom. Pred koncom prvého dejstva zakončoval spoza šestnástky na dvakrát Ďubek, obrana Ružomberčanov odolala. A odolala aj v čiernych dresoch pri priamom kope Masla. Ochotne sa do striel hodil najprv Čonka, po ňom Chovan a následne tiež Menich.

Po zmene strán domáci tím nepoľavil. Znova vybehol na svojho súpera, držal loptu a snažil sa prepracovať k ďalším gólom. V 55. minúte mal k nemu blízko Tóth, no po štandardke mu dva pokusy zblokovala obrana protivníka. Ružomberčania cítili príležitosť na zníženie a išli za ňou. Postupom času boli nepríjemnejší, z čoho vyplynul ich zásah na 1:2. Postaral sa oň striedajúci Ďungel, keď Madleňák prepasíroval loptu medzi dvojicu domácich, Regáli ju ťukol Ďungelovi, ktorý prakticky do odkrytej brány nemal problém skórovať. Kontaktný gól ViOn nepoložil. Už o minútu prišla najlepšia možná odpoveď v podobe tretieho zásahu. Pri autovej čiare ustál dôležitý súboj Hrnčár, dokázal odcentrovať na zadnú žrď, kde bol pripravený Kovaľ a hlavičkou dopravil loptu za chrbát Krajčírika. Radoval sa zo svojho druhého gólu v stretnutí. V samom závere hrýzol Ružomberok. Dve minúty pred konečným hvizdom odcentroval sprava Ďungel do ohňa, kde zakončoval Madleňák, ale pozorný Čogley obetovalo nepripustil žiadnu drámu. Po dvoch prehrách vionisti pocítili víťaznú chuť. Najbližšie cestujú do Nitry, kde ich čaká regionálne derby.

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „Očakávali sme veľmi ťažký zápas na ťažkom teréne, čo sa aj potvrdilo. Našou prioritou bolo hrať čo najviac organizovane, pripravovať si naše priestory na to, aby sme mohli skórovať. Myslím si, že nám to veľmi dobre vyšlo, čoho dôkazom sú strelené góly. Jedným z kľúčových momentov bol určite nepremenený kop v úvode stretnutia, ktorý súper prekopol. Bola to pre nás motivačná vzpruha, že to máme opäť vo vlastných rukách. Hralo sa nám lepšie. Súboj sme zvládli. Bol dôležitý. Jeden z najkľúčovejších v aktuálnom období. Sme spokojní, ale nezabúdame, že máme pred sebou ďalšie dve kolá.“

Ján Haspra (tréner MFK Ružomberok): „Prvých dvadsaťpäť minút sme hrali, podľa môjho názoru, výborne. Hovoril som si, že to dnes zvládneme, pretože sa mi chalani na ihrisku páčili. V tých chvíľach sme zahodili pokutový kop, čo sa stáva. Nemalo by to otriasť mužstvom, no s nami to otriaslo veľmi. V rozpätí pár minút sme si nechali streliť dva góly, ktoré boli z môjho pohľadu veľmi lacné. Po zmene strán sme nastupovali s tým, že výsledok 2:0 pre domácich je zradný. Keby sa nám podarí priblížiť na jeden gól, môžu domáci znervóznieť. Aj sa nám to podarilo, ale okamžite na to prišiel tretí zásah ViOn-u a takéto situácie zvládame nesmierne ťažko. Stále sme neskúsení. Malo to dopad na ďalší priebeh. Bolo rozhodnuté. Zlaté Moravce vyhrali zaslúžene, keďže premenili svoje šance a my tie svoje nie.“