post

Zlatomoravčania cestujú do Michaloviec. Švec: Urobíme všetko pre to, aby sme bodovali

V ostatnom kole sa zverenci Karola Praženicu tešili z plného bodového zisku po piatich zápasoch. Vo víťaznom ťažení by vionisti chceli pokračovať aj po víkende, v ktorom ich čaká výjazd do najvzdialenejšieho mesta ligy – Michaloviec.

Náročný súboj s Nitrou rozhodol v úvode druhého polčasu krídelník Martin Kovaľ, ktorý sa radoval z premiérového zásahu v aktuálnom ročníku. Zlaté Moravce – Vráble tak zo štyroch krajských derby v roku 2019 neprehrali ani raz. Trikrát vyhrali a v jednom prípade remizovali.

„Sme veľmi radi, že sa nám podarilo zvládnuť duel s Nitrou za tri body. Prvý gól ma potešil, musel som zaň aj patrične zaplatiť. Sumu si však nechám pre seba,“ hovoril s úsmevom Kovaľ.

Vionisti sa proti Michalovciam v tejto sezóne už postavili. V treťom kole rozhodol vo ViOn aréne o výhre kapitán Tomáš Ďubek. V sobotu privíta desiaty celok štvrtý. Od seba ich delí šesť bodov.

„Bolo dôležité, že sme po všetkých tých zápasoch, ktoré nám nevyšli, zvíťazili. Zlomili sme to a chceme pokračovať ďalej. Veríme, že to dokážeme aj v tomto kole. Ako vždy, aj teraz dáme do toho maximum,“ zdôraznil Jakub Švec.

Zemplínčania nazbierali v trinástich kolách trinásť bodov. V posledných piatich kolách si dvakrát body delili, rovnako dvakrát ťahali za kratší koniec a zdolali Nitru.

„Tabuľkové postavenie určite nezodpovedá ich kvalite. Nemôžeme nič podceniť. Náš cieľ je jasný, priniesť z východu body,“ pokračuje Kovaľ.

Na svojej pôde hostili žlto-modrí svojich súperov šesťkrát. Dvakrát si pripísali plný počet bodov, trikrát prehrali a raz remizovali. Zlatomoravčania odohrali vonku šesť súbojov. V nich majú vyrovnanú bilanciu – po dve výhry, remízy i prehry.

„Tri body nám veľmi pomohli. Určite sa však neuspokojíme a budeme chcieť získať ďalšie. Bude to ťažké stretnutie. Michalovce hrajú veľmi dobrý futbal. Máme kvalitný tím. Urobíme všetko, aby sme bodovali,“ doplnil Švec.

Z doterajších trinástich vzájomných zápasoch sa v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži darilo viac Michalovciam. Futbalisti zo Zemplína triumfovali v siedmich vystúpeniach. Zmierlivo sa mužstvá rozišli štyrikrát. Zlaté Moravce – Vráble získali tri body len dvakrát. Na plný bodový zisk z východu čakajú.

„Očakávam, že to bude náročný duel. Nastúpime proti futbalovému súperovi. Z každej situácie sa snažiť vyjsť technickým spôsobom. Verím, že keď necháme na ihrisku všetko, budeme sa na konci radovať,“ uzavrel Martin Kovaľ.

Zápas má v sobotu výkop o 17.00 hod.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *