Zimná príprava: Vionisti zdolali Petržalku. V stredu ich čaká súboj s Opavou

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble – FC Petržalka 2:1 (1:0)
Góly: 39. Kovaľ, 69. Janek – 46. Kosorin
ViOn: Chovan – Brašeň, Asanovič, Tóth, Chren – Pintér – Orávik, Richtárech, Ďubek, Kovaľ – Kelemen
2. polčas: Chovan – Torok, Jamrich, Haspra, Chren – Zrubec, Duga, Mihálik, Kim (70. Liu), Orávik – Janek (70. Krulák)
Diváci: 60

Trénerovi Praženicovi chýbalo stále viacero futbalistov pre zranenie. Dlhodobo laborujú Čogley, Sloboda, Válovčan i Tkáč. Menšie problémy trápia Gustava, Grozdanovskeho a Hrnčára. Od úvodu sa hralo svižne. V siedmej minúte Kovaľ vysunul Orávika, ktorý prenikol do pokutového územia, no v poslednej chvíli mu znemožnil streleckú pozíciu jeden z obrancov hostí. Domáci sa po prvý raz radovali v 39. minúte. Brašeň prihral Kelemenovi, ten šikovne posunul doľava na Kovaľa a reprezentačný krídelník si zoči-voči poradil s brankárom. Strelou po zemi k žrdi otvoril skóre súboja – 1:0.

Po zmene strán stiahol hlavný kormidelník ViOn-u takmer celú jedenástku. Na ihrisku zostal iba v bráne Chovan, na ľavom kraji obrany Chren a na pravom krídle Orávik. Priestor dostali zväčša dorastenci. Zlatomoravčanom čaká v stredu v rakúskom Retzi ďalší zápas proti Opave. Vstup do druhého dejstva vyšiel lepšie Petržalke. Krátko po nástupe sa presadil zblízka krížnou strelou Kosorin – 1:1. Napriek novej zostave robili domáci svojmu protivníkovi problémy. V 56. minúte bol sfaulovaný pred šestnástkou Orávik. K lopte sa postavil Mihálik, ktorý strelou k ľavej žrdi preveril hosťujúceho strážcu svätyne. Čo sa nepodarilo jemu, vyšlo o pár minút neskôr jeho spoluhráčovi z útoku. Po štandardnej situácii sa k odrazenej lopte dostal Duga, vypálil a jeho pokus tečoval do brány Janek – 2:1. Uzavrel tak konečný rezultát duelu. Zverenci Karola Praženicu si v štvrtom prípravnom vystúpení pripísali tretiu výhru. Piate má v stredu v Retzi výkop o 14:00 hod.