FC Spartak Trnava – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 1:0 (0:0)
Rusov (C) – Turňa, Grič, Anthony, Mikovič – Savvidis, Bukata (75. Kóša) – Pačinda (70. Cabral), Vlasko (83. Tumma), Yao – Yusuf
Chovan – Čogley, Moško, Menich, Čonka – Duga (83. Orávik), Sloboda – Hrnčár, Ďubek (C) (89. Šmatlák), Kovaľ (69. Kyziridis) – Balaj
Rozhodovali:
Smolák – Bednár, Jekkel
Diváci: 783

V úvodných desiatich minútach sa oba celky na ihrisku oťukávali. Domáci držali loptu na kopačkách a postupnými kombináciami sa snažili dostať k Chovanovej svätyni. Hostia čakali na ich chyby. V pätnástej minúte to z diaľky vyskúšal Pačinda, jeho nepríjemný pokus Chovan kryl. O tri minúty neskôr založil rýchly protiútok Grič, na šestnástke našiel Pačindu, ktorý sa snažil tvrdým obstrelom prekvapiť Chovana. Brankár hostí loptu pohotovým zákrokom vyrazil na roh. Nasledujúce minúty zmenu hry nepriniesli. Obaja brankári boli, takmer, bez zákrokov až do konca prvého dejstva.

Po zmene strán nastúpili oba tímy bez zmien. Aktívnejšie vstúpili na trávnik Zlatomoravčania. V päťdesiatej minúte Ďubek prehlavičkoval defenzívu Trnavy, našiel Kovaľa, ktorý zoči-voči preloboval vybehnutého Rusova, no pred bránkovou čiarou stihol loptu odvrátiť Anthony. O dve minúty na to centroval Kovaľ zľava pred bránu, kde mimo priestor troch žrdí hlavičkoval Hrnčár. Futbalisti Spartaka sa nevedeli dostať k poriadnej kombinácii, zverenci Ľuboša Benkovského včas dostupovali a napádali ich rozohrávku. V 62. minúte ale videl hlavný arbiter v pokutovom území faul Menicha a ukázal na biely bod. Loptu naň si postavil Pačinda, ktorý otvoril skóre stretnutia – 1:0. Pätnásť minút pred záverečným hvizdom mal po rohu Ďubeka na hlave vyrovnanie Balaj. V dobrej pozícii mieril do stredu brány, kde bol pripravený Rusov. V 82. minúte rozohral Ďubek štandardku, ktorú defenzíva odvrátila k Čogleyovi. Pravý obranca vrátil loptu do ohňa, kde sa sám pred Rusovom ocitol Balaj, ale v stopercentnej šanci zlyhal. Brankár domácich vyrážal rukou na rohový kop. Na opačnej strane sa v sľubnej príležitosti objavil v 87. minúte striedajúci Cabral. Ťažil z nepresností hostí v obrannej činnosti, ale jeho strelu zblízka Chovan šikovne vyrazil nohami. Zároveň to bola bodka za siedmym kolom. ViOn si do tabuľky body nepripísal.

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom sme sa dostávali trochu ťažšie do hry. S nejakými vecami, napríklad, že Trnava bude viac držať loptu na svojich kopačkách, sme rátali. Pripravili sme sa na to. Čakali sme na príležitosť, ktorú si vypracujeme. Vedeli sme, že ich nebude veľa. Čakali sme na správny moment. Nakoniec prišli momenty dva a to po zmene strán. Mali sme ich využiť, nestalo sa tak. Na druhej strane prišiel moment v podobe pokutového kopu a duel sme prehrali.“

Norbert Hrnčár (tréner FC Spartak Trnava): „Po našom príchode k mužstvu sme sa snažili za krátky čas určité veci zmeniť. Najmä v prvom dejstve sa nám to darilo. Ukázali sme iné prvky v hre Spartaka a spôsob, ako sa chceme do budúcnosti prezentovať. Že to bude ťažký a vyrovnaný zápas bolo jasné. Momentálne nie sme v stave, aby sme si povedali, že vyhráme s hocikým ľahko. Pre nás je to dôležité víťazstvo. Pre mňa osobne výborný poznatok, že mužstvo sa prezentovalo ako tím a ukázalo obrovskú vôľu po troch bodoch.“