post

Z trávnikov za Playstation. e-Fortuna liga Challenge aj s účasťou ViOn-u

Dvanásť tímov. Dvanásť hráčov z najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. Jeden víťaz. e-Fortuna liga sa premiérovo predstaví už tento víkend. Aj s účasťou FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble. Modro-červené farby bude hájiť krídelník DAVID HRNČÁR.

Esportových turnajov vo svete pribúda. Niet divu, reálny futbal sa hrá len málokde, a tak športovci častejšie ako inokedy sadajú za herné konzoly, aby si zmerali sily. Fortuna liga prichádza s víkendovým turnajom e-Fortuna liga Challenge, ktorého sa zúčastní 12 futbalistov našej ligy z 12-tich klubov. Každý klub najvyššej slovenskej futbalovej súťaže bude reprezentovať vybraný futbalista. Turnaj sa uskutoční už tento víkend 18. – 19.4.2020 vždy v čase 16.00 – 19.30. Zaujímavé súboje môžu priaznivci sledovať Twitchi Fortuna ligy i športovej stanici Orange Šport.

„Určite sa na to teším. Som veľký fanúšik hry FIFA. Pravidelne ju s chalanmi hrávame medzi tréningami alebo po nich v rámci voľného času. Keďže liga nemôže aktuálne pokračovať, ide o dobrú akciu, v ktorej si to môžeme rozdať medzi sebou aspoň na virtuálnom ihrisku,“ uviedol dvadsaťdvaročný Hrnčár.

Cieľom akcie je pobaviť fanúšikov, ale tiež pomôcť tým, ktorí to v neľahkom čase, pre šíriaci sa vírus COVID-19, potrebujú. Dobročinnosť tak bude jednou z tém turnaja. Na povestnú prvú priečku sa môže postaviť iba jeden z dvanástich účastníkov. Víťaz získa, vďaka partnerom podujatia, finančnú odmenu v hodnote 1 500 eur.

V prípade víťazstva sa David rozhodol sumu venovať Kongregácii bratov tešiteľov (kláštor) v Zlatých Moravciach. Okrem lôžkového centra, ktoré pripravili pre ľudí z prvej línie, pomáhajú sociálne slabším ľuďom, ktorým sa starajú o jedlo či ochranné rúška. Klub už skôr spustil virtuálny predaj vstupeniek na spomienkový duel proti Zenitu Petrohrad za symbolickú cenu 3 eurá. V priebehu piatich dní sa predalo 238 lístkov a vyzbieralo 1 149 eur. Predaj pamätnej vstupenky sa ukončí 10. mája. Zakúpiť sa dá výlučne online: https://fcvion.maxiticket.sk/fc-vion-vs-zenit-petrohrad-virtual

Krídelník ViOn-u sa v turnaji predstaví s tímom Liverpool FC. Účastník anglickej Premier League kráčal suverénne za vytúženým titulom. Zverenci Jurgena Kloppa vyhrali 27 zápasov, raz remizovali a len v jednom prípade stratili všetky body. Pred druhým Manchestrom City majú náskok 25 bodov. Pre pandémiu sa rovnako liga prerušila a môže sa stať, že hráči titul neoslávia.

„Bolo by úžasné, keby sa anglická liga dohrá a Liverpool bude konečne oslavovať titul na Anfielde. Klub i fanúšikovia si to zaslúžia. Neviem, či dokážem vyhrať s nimi turnaj vo FIFA, no budem sa o to snažiť. Myslím si, že Liverpool je momentálne najlepší tím v reálnom a tiež vo virtuálnom svete,“ pokračuje David Hrnčár.

FIFA hráva, podobne ako väčšina jeho rovesníkov, odmalička. S akými ambíciami vstúpi do turnaja? „Treba si veriť. Snáď vyhrám čo najviac zápasov a nesklamem dôveru klubu (smiech),“ uzavrel rodák z Bratislavy. Jeho výsledky prinesieme na našich klubových informačných kanáloch.

Futbalisti budú hrať z domu na herných konzolách Sony Playstation. Ak na seba narazia dva rovnaké tímy, súťažiaci si vyberie svoj sekundárny klub. V sobotu sú na programe skupinové stretnutia, v nedeľu vyraďovacie boje a približne o 19.00 veľké finále. Hlavnými partnermi turnaja sú FORTUNA, Orange Sport a Sony Playstation.

Futbalisti Fortuna ligy, ktorí sa zúčastnia turnaja:

 • Jurij Medveděv (ŠK Slovan Bratislava)
 • Ján Bernát (MŠK Žilina)
 • Martin Jedlička (DAC D. Streda)
 • Matúš Begala (MFK Z. Michalovce)
 • Bogdan Mitrea (Spartak Trnava)
 • Dalibor Takáč (MFK Ružomberok)
 • Achraf El Mahdioui (AS Trenčín)
 • DAVID HRNČÁR (FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble)
 • Lukáš Kučera (FK Senica)
 • Martin Slaninka (ŠKF Sereď)
 • Róbert Baláži (FC Nitra)
 • Patrik Blahút (FK Pohronie)