Výborný zápas, v ktorom padli štyri góly. Body sa delili

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – FK Senica 2:2 (1:2)
Góly: 33. Balaj, 62. Hrnčár – 2. Piroška (z 11 m), 38. Košťál
ViOn: Chovan – Čögley (79. Kyziridis), Moško, Menich, Čonka – Sloboda, Duga (82. Grozdanovski) – Hrnčár, Ďubek (C), Kovaľ – Balaj
Senica: Fryšták – Ólafsson, Šalata, Nemec, Šimčák – Duda (76. Marie), Addo – Yenne (32. Moses), Piroska, Košťál (90. Totka) – Malec
Rozhodovali: Smolák – Kováč, Poláček
Diváci: 830

Hlavný lodivod ViOn-u nemal k dispozícii iba dlhodobo zranenú dvojicu – Martin Tóth a Michal Pintér. Po zranení sa vrátil stredopoliar Anton Sloboda, ktorý zaujal miesto vedľa Denisa Dugu v základnej zostave. Oproti ostatným kolám to bola jediná zmena. Tomče Grozdanovski zostal na lavičke náhradníkov.

Vstup do stretnutia vyšiel lepšie hosťom. Už v prvej minúte videl hlavný arbiter stretnutia Čogleyov faul na Košťála v pokutovom území a ukázal na biely bod. Loptu naň si postavil Piroška, ktorý otvoril skóre duelu – 0:1. Rýchly inkasovaný gól domácich nezložil. Práve naopak. Okamžite po ňom vyvinuli maximálnu aktivitu a hnali sa za vyrovnaním. Väčšinou útočili cez obra kraje. Nebezpečné centre Kovaľa či Čonku svojich adresátov pred bránou Fryštáka nenašli. V deviatej minúte však domáce tribúny už kričali gól. Ďubek našiel z rohu Balaja, ktorého hlavičku na dvakrát dokázal Fryšták zastaviť na bránkovej čiare. O tri minúty neskôr mohlo byť, paradoxne, skóre dvojgólové. Na opačnej strane sa k odhlavičkovanej lopte dostal Malec a ten z dvadsiatich dvoch metrov mieril z prvej, lobom, do pravej žrde. Lopta sa odrazil do šestnástky, kde ju získal Yenne, no pri jeho strele bol Chovan na ľavej žrdi pozorný. Obrovská príležitosť Senice ale opäť vliala krv do žíl hráčom Ľuboša Benkovského. V pätnástej minúte vybojoval loptu Ďubek, vysunul Kovaľa, ktorý na prvej našiel dobre postaveného Hrnčára. Krídelník Zlatých Moraviec pálil do nôh hosťujúceho brankára. Hralo sa vo vysokom tempe. Loptu na svojich kopačkách držali futbalisti od Žitavy. Svojmu súperovi ju prakticky nepožičiavali. V dvadsiatej siedmej minúte založil Ďubek ďalší rýchly protiútok. Tentoraz pravou stranou cez Hrnčára. Ušiel defenzíve, ale jeho prudký center len tesne minul pred bránou dobiehajúci Sloboda. O niekoľko sekúnd stálo pri Senici šťastie. Hrnčárov center sprava Fryšták nechytil, Ólafsson ho odkopol iba pred seba, kde číhal Balaj, ale ani on nedokázal loptu dopraviť do siete. Aktivita a obrovský tlak domáceho mužstva vyvrcholil krátko po polhodine hry. Ďubek rozohral štandardnú situáciu, znova našiel hlavu Balaja, ktorý sa už nemýlil a rozjasal svoju lavičku – 1:1. Vyrovnanie trvalo krátko. O štyri minúty na to sa po priamom kope Ďubeka dostali Záhoráci k lopte, založili rýchly protiútok cez Mosesa, ten umne poslal loptu za obranu na Košťála. Zoči-voči Chovanovi mieril za jeho chrbát a Senica po druhý raz v zápase viedla – 1:2.

Po zmene strán sa pokračovalo vo výbornom futbale. Prítomných osemsto fanúšikov sa vo ViOn aréne nenudilo. Vionisti sa vrátili na ihrisko odhodlaní a pokračovali v nápore. V 53. minúte odcentroval z polovice Moško na Balaja, ktorý pripravil palebnú pozíciu Ďubekovi. Spoza šestnástky mieril mimo priestor troch žrdí. V 59. minúte nespracoval Ďubek center Balaja, lopta prepadla k Hrnčárovi. Rýchlonohé krídlo sa ocitlo v obrovskej šanci, trestuhodne prestrelil zblízka Fryštákovu bránu. Všetko si ale vynahradil o dve minúty na to. Sloboda odcentroval zľava do pokutového územia, Ďubek hlavou našiel Hrnčára, ktorý z otočky mieril presne k ľavej žrdi a bolo vyrovnané – 2:2. Pätnásť minút pred záverečným hvizdom mohol ViOn prvýkrát viesť. Čogley našiel sprava na hranici šestnástky Ďubeka. Kapitán domácich pálil z prvej do Fryštáka, lopta sa odrazila pred neho, kde už dorážal Balaj, ale Fryšťák dokázal, v poslednej chvíli, nohou zažehnať nebezpečenstvo. V strhujúcom závere si Záhoráci vypracovali obrovskú šancu. Najprv sa Malec v 81. minúte rútil na Chovana. Výborne a včas si s ním poradil Moško. O minútu neskôr unikol po pravej strane Moses, na prvej žrdi našiel znova Maleca, pri jeho strele sa blysol výborný Chovan. Akcia pokračovala ďalej, odrazenú loptu sa snažil doraziť do brány striedajúci Marie. Pálil do Moška a druhú dorážku mu zmaril ďalším skvelým zákrokom Chovan. V nadstavenom čase mal zaujímavú príležitosť Kyziridis. Keď sa odpútal od defenzívy, ale včas zasiahol vracajúci sa Šimčák. Stav zostal nezmenený a oba celky si pripísali po bode. Zlatomoravčania najbližšie cestujú v utorok na ihrisko TJ ŠK Sokol Jakub, kde ich od 16.00 hod čaká 3. kolo Slovnaft Cup-u. Cez víkend sa v sobotu predstavia v Trnave na Štadióne Antona Malatinského.

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „Priebeh stretnutia ste videli všetci. Môj kolega to dobre zhodnotil. Pripravili sme si variant v prípade, že inkasujeme gól, budeme viac držať loptu. Veci nám vychádzali. Dostávali sme sa a pripravovali k tomu, čo sme chceli. Ovládali sme oba kraje. Vyrovnali sme, ale hneď na to aj dostali zásah na 1:2. Ťažko sa mi to celé hodnotí. My sme nespokojní. Chceli sme doma vyhrať. Bol to náš cieľ, ktorý sme nesplnili. Musím to hodnotiť ako nespokojnosť. Musíme ísť ďalej. Hráči ukázali, že išli za výsledkom. Dotiahli sme to k remíze. Vypracovali sme si šance. Takisto sme mohli dostať góly, ku koncu to bolo viac otvorené. Nedotiahli sme to do víťazného konca. Stále nám niečo chýba. Bohužiaľ. Ďalší duel, z ktorého nám ušli body. Opakuje sa to veľakrát. Sme sklamaní.“

Anton Šoltis (tréner FK Senica): „Vstup do zápasu sme mali dobrý. Hneď v prvej minúte sme išli do vedenia. V desiatej sme trafili žrď. Od tejto minúty ale súper prebral iniciatívu. Dostával sa k viacerým centrovaným loptám, prehrával nás na krajoch. Na môj vkus sme im dovolili veľa štandardiek. V tomto je ViOn veľmi dobrý. Z tohto hľadiska nemôžeme byť spokojní. Loptu sme často strácali ľahko. Chýbalo nám na nej sebavedomie. V prvom dejstve vôbec. Cez prestávku sme chlapcov trochu upokojovali. Viedli sme. Druhý gól nám padol vhod. Domáci sa však jednoducho dostávali za náš chrbát. Podarilo sa mu vyrovnať. V závere to bolo z jednej strany na druhú. Pre nás trénerov infarktový záver. Chceli sme ísť za víťazstvom, rovnako súper. Musíme byť spokojní s bodom. Máme čo zlepšovať. S loptou na kopačke musíme byť sebavedomejší.“