post

Vracia sa Kovaľ, ktorého zo Žiliny dopĺňa stopér Moško

Vedenie klubu FC ViOn spečatilo transfer krídelníka Martina Kovaľa, ktorý v minulej sezóne patril k najvyťaženejším futbalistom klubu. Ďalšou akvizíciou v kádri je stopér Matej Moško. Takmer dvojmetrový obranca prichádza na ročné hosťovanie.

Martin Kovaľ sa s ViOnom dohodol na trvalom prestupe. V minulom ročníku pri Žitave hosťoval. Okamžite po svojom príchode zaujal miesto na ľavom krídle a patril k základným pilierom tímu.

„Veľmi sa teším, že sa spolupráca dotiahla do úspešného konca. Mám naozaj radosť, že budem môcť naďalej pomáhať klubu, ktorý mi veril a dal šancu hrať najvyššiu súťaž. Neviem sa dočkať kabíny. Verím, že spoločne nadviažeme na predchádzajúcu sezónu, ktorá bola úspešná,“ vyjadril sa Martin Kovaľ krátko po podpise svojho ročného kontraktu s následnou možnou opciou na ďalší rok.

Dvadsaťjedenročný ofenzívny futbalista nazbieral dokopy 2 220 minút, v ktorých sa trikrát presadil gólovo a k tomu pridal jednu asistenciu. Počas celého roka sa pravidelne predstavoval v národnom výbere do 21 rokov.

„Počas jari sa nám zdalo premeniť hosťovanie Kovyho na trvalý prestup ako nemožné. Ale podarilo sa. Napriek tomu, že po sezóne sme sa rozlúčili, boli sme v neustálom kontakte a hľadali možnosti ako ďalej spolupracovať. Keďže záujem bol z oboch strany veľmi veľký, všetko išlo ľahšie. Dôležitá bola dohoda s jeho materským klubom, pretože napriek končiacej sa zmluve Martina v MŠK, sme sa museli s týmto klubom dohodnúť na odstupnom. Napokon sme všetko zvládli. Poďakovanie v rámci rokovaní patrí Žilinčanom a takisto aj Rišovi Čechovi z agentúry ČECH – Slovakia, ktorá futbalistu zastupuje. O kvalitách hráča sa nemusíme baviť, v ostatnej sezóne u nás výkonnostne napredoval. Sme preto presvedčení, že aj keď nám do ligy zostáva už len pár dní, veľmi rýchlo zapadne do tímu. Chalani sa už naňho tešili. Takisto aj my sme veľmi radi, že bude opäť obliekať dres ViOnu,“ nadviazal generálny manažér Marek Ondrejka.

Okrem ofenzívnej časti sa vionisti posilnili i v tej defenzívnej. Stopérsky post prichádza vystužiť z MŠK Žilina Matej Moško. Svoju doterajšiu kariéru spojil so žlto-zelenými farbami, kde pravidelne nastupoval v tamojšom B – tíme. Na ihrisku patril k lídrom, o čom svedčí aj kapitánska páska na jeho ľavom rukáve.

„Za takúto príležitosť som veľmi vďačný. Tréneri aj kabína sú super. V kádri je viacero skúsených hráčov, ktorí vedú mužstvo tým správnym smerom. Budem sa snažiť od nich naučiť čo najviac a najmä podávať kvalitné i spoľahlivé výkony, ktoré klubu pomôžu. Ďakujem ViOn-u, že môžem obliekať jeho dres,“ neskrýval radosť 21-ročný obranca, ktorý meria 191 centimetrov.

Moško sa s ViOn-om dohodol na ročnom hosťovaní, ktoré vyprší na konci sezóny 2020/2021. Na jeho príchode sa výrazne podieľala agentúra Stars and Friends, ktorá hráča zastupuje. K novým spoluhráčom sa Matej pripojil v priebehu letnej prípravy. Stihol naskočiť do dvoch súbojov.

„V prípravných zápasoch, ale i v tréningovom procese sme mali možnosť vidieť kvalitu a aj to, ako Matej pracuje. Skutočne ide o mladého a dynamického stopéra, ktorý nám je schopný pomôcť pre svoje výškové parametre. Má výborné návyky zo svojho materského klubu. Matej prejavil veľký záujem hrať nasledujúcu sezónu v našom klube, rovnako tak aj my. Sme radi, že sme k dohode dospeli rýchlo a to i vďaka serióznej dohode s MŠK Žilina, za čo patrí ich predstaviteľom poďakovanie,“  doplnil Marek Ondrejka.

Ako na záver Ondrejka dodal, káder sa finalizuje, dopĺňa a zároveň posilňuje. „Nielen kvalitou, ale hlavne sme radi, že chlapci do nášho prostredia pasujú aj povahovo. Topánka nás tlačí ešte na troch postoch. V najbližších dňoch by sme chceli minimálne ešte dva kvalitné transfery zrealizovať.“