Vo výbornom zápase ťahal ViOn za kratší koniec s Trenčínom

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble – AS Trenčín 2:3 (0:2)
Pindroch – Hrnčár, Asanovič, Tóth (46. Chren), Brašeň – Švec, Duga, Ďubek (C), Sloboda (70. Grozdanovski), Kovaľ – Cmiljanič (46. Válovčan)
Šemrinec – Šulek (C), Križan, Kapuadi, Julien – Zubairu, El Mahdioui, Kadák (87. Čatakovič) – Bukari, van Kessel (90. Depetris), Ghali
Rozhodovali:
Očenáš – Poláček, Galo
Diváci:
332

V druhom nadstavbovom kole chýbali zranení Čogley s Pintérom. Z administratívnych dôvodov nemohol na poslednú chvíľu zasiahnuť do hry útočník Mészáros. Nahradil ho Cmiljanič. Úvod vyšiel lepšie domácim. V tretej minúte prenikol individuálne sprava Švec, pod sebou našiel pripraveného Cmiljaniča, ktorý z prvej trafil nohy brankára Šemrinca. Trenčania odpovedali v šiestej minúte. Po rohovom kope sa k odrazenej lopte dostal na hranici pokutového územia van Kessel, ale mieril mimo priestor troch žrdí. V deviatej minúte odcentroval pred bránu van Kessel, lopty sa zmocnil Bukari a jeho ranu na prvú žrď zlikvidoval Pindroch. Strážca svätyne sa podržal svojich spoluhráčov i o štyri minúty neskôr. Bukari unikol po ľavej strane defenzíve ViOn-u, pred bránou našiel nabiehajúceho Ghaliho, no Pindroch včas vybehol a znemožnil mu lepšie zakončiť. Hosťujúci krídelník mieril vedľa pravej žrde. Prítomní diváci videli atraktívny súboj, hralo sa z jednej strany na druhú. V dvadsiatej druhej minúte to z diaľky skúšal Hrnčár, ale jeho strela nemala gólové parametre. O štyri minúty na to bol znova v centre diania Bukari. Zvnútra šestnástky pálil na bránu, tečovanú strelu Pindroch na dvakrát chytil. Trenčania robili futbalistom od Žitavy problém rýchlymi kontrami po krídlach. Krátko po polhodine hry im jedna vyšla. Na ľavej strane sa uvoľnil Julien, odcentroval presne na kopačku Kadáka, ktorý zvnútra prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 0:1. Strelený gól hostí povzbudil. O tri minúty neskôr sa presadili po druhý raz. Opäť bol na konci akcie Kadák, ktorý tentoraz ťažil z prihrávky van Kessela a strelil rovnaký gól – 0:2. V tridsiatej ôsmej minúte mohlo byť horšie. Zoči-voči Pindrochovi sa ocitol van Kessel, ale proti jeho strele po výške sa blysol domáci brankár. Prvé dejstvo ukončili Zlatomoravčania sľubnou príležitosťou. Tóthov nákop si spracoval Kovaľ, ktorý našiel Cmiljaniča. Strelou po zemi mieril vedľa ľavej žrde.

Po zmene strán urobil tréner Praženica dve zmeny. Na ihrisko sa nevrátili Tóth Cmiljaničom. Ich miesta zaujali Chren Válovčan. ViOn nastúpil ako vymenený. Od prvých sekúnd bol aktívny, so stavom stretnutia sa snažil niečo urobiť. V 51. minúte prihral Ďubek vpravo Švecovi. Odchovanec klubu strieľal zvnútra mimo. Paradoxne, v čase, keď vionisti získavali pevnú pôdu pod nohami a s loptou na kopačke robili súperovi problémy, inkasovali. V 58. minúte sa za defenzívou objavil rýchlonohý Bukari a sám pred Pindrochom neváhal – 0:3. Napriek trojgólovému rozdielu sa domáce mužstvo nevzdalo. Zaplo na obrátky a svojim futbalom potešilo fanúšikov. V záverečnej polhodine prebrali iniciatívu a čoraz viac sa tlačili do zakončení. Všetko odštartoval svojou strelou z dvadsiatich piatich metrov Hrnčár. Šemrinec vyrazil pred seba, Kovaľ sa snažil doraziť do siete, ale trafil obrancu Trenčína. V 61. minúte sa zverenci Karola Praženicu radovali z góli. Švec sa predral cez defenzívu Trenčanov, odcentroval pred Šemrinca, kde sa lopta dostala na kopačku kapitána Ďubeka, ktorý ju napálil do siete – 1:3. Hráči spod hradu Matúša Čáka vyrážali do rýchlych protiútokov. Pri jednom mal na kopačke Kadák hetrik, no spoza šestnástky minul. Pri druhom išli na Pindrocha van Kessel Bukarim, prvý menovaný ponúkol gól druhému, ale ten, trestuhodne, prestrelil prázdnu bránu. Na opačnej strane tak platilo nedáš-dostaneš. Duga našiel Kovaľa, ktorý si naviedol loptu do stredu, vypálil a nádherným gólom znížil narozdiel gólu – 2:3. V záverečných minútach sa domáci snažili o vyrovnanie, ale tretí gól nedokázali dať. S Trenčínom ťahali za kratší koniec. Najbližšie privítajú v utorok doma Slovan, s ktorým odohrajú odvetu semifinále Slovnaft Cup-u a v sobotu cestujú do Žiaru nad Hronom.

Karol Praženica (tréner FC ViON Zlaté Moravce – Vráble): „Zápas sme si prehrali v prvom polčase našou malou aktivitou. Po zmene strán sa náš výkon zlepšil. Najmä vďaka tomu, že prišiel do útoku Válovčan. Bol oveľa viac ochotnejší v napádaní než Cmiljanič. Súpera sme tým dostávali pod tlak a získavali viac lôpt, boli nebezpečnejší pred ich bránou. S tímom ako je Trenčín je málo hrať iba druhý polčas. Treba povedať, že hostia využili svoje prednosti. Nie nadarmo dali 43 gólov. Skoro raz toľko ako my. Sila v útoku je enormná. Hráčov musím pochváliť za druhé dejstvo, ale s výsledkom spokojní určite nie sme.“

Norbert Hrnčár (tréner AS Trenčín): „Zápas sa hral vo veľmi dobrom tempe, z jednej strany na druhú. Vypracovali sme si obrovské šance a súboj mali uzavrieť skôr. Súper ožil, dostal sa do kontaktu. Myslím si, že naše víťazstvo je zaslúžené. Teší ma, že v základnej zostave nastúpilo sedem hráčov, ktorí môžu reprezentovať svoju krajinu do 21 rokov. Mužstvo je mladé. Neskúsenosť je logická. Na druhej strane, tím robí progres. Futbalisti boli mentálne i fyzicky zanedbaní. Po taktickej stránke dnes vedia, čo majú robiť. Góly sú toho dôkazom. Nie je to náhoda, ale vedomá vec. Udivuje ma iba jedna vec. Vylosovanie. Nerozumiem, prečo hráme u ôsmeho a deviateho klubu. Česi? Slavia je prvá, hrá s druhým, tretím doma. Má výhodu. My, naopak, nevýhodu. Ideme bojovať o siedmu priečku k súperovi.“