post

Víťazná vzpruha po ôsmich kolách. Mondek: „Nepoľavujeme. Veľmi sme to potrebovali“

Zlatomoravčania figurovali pred štrnástym kolom na samom dne fortunaligovej tabuľky. Na víťazstvo čakali dlhých osem kôl. Zverenci trénera Benkovského zmietli zo stola všetky pochybnosti a duel v Senici zvládli.

Na Záhorie pricestovalo od rieky Žitavy motivované mužstvo, ktoré od začiatku chcelo ukázať, že posledná priečka nie je pre neho. Nezložil ho ani rýchly gól domácich. V nasledujúcich minútach ovládli vionisti hru a do záverečného hvizdu otočili nepriaznivý vývoj vo svoj prospech.

„Prišlo vytúžené víťazstvo, na ktoré sme dlho čakali. Všetci sa z neho tešíme. Veľmi sme ho potrebovali. Myslím, že to po víťaznom zásahu aj bolo na našej radosti vidieť. Všetkému predchádzala tvrdá práca v tréningovom procese. Ani na chvíľu nepoľavujeme. Každý z nás veril, že to musí prísť,“ uviedol krídelník Karol Mondek.  

Práve skúsený futbalista bol tým, kto v závere prvého dejstva, po dlhom nákope Čonku, vyrovnal. Svoj tretí gól v aktuálnej sezóne trafil excelentne a nechytateľne spoza šestnástky.

„Góly a asistencie ma tešia. Najmä vtedy, keď nimi pomôžem mužstvu. Mal som tam ďalšie dve stopercentné šance. Mrzí ma, že som ich nevyužil. Hlavne som rád, že tímový výkon nám priniesol výhru. Dúfam, že nás nakopne do ďalších bojov, ktoré budú rovnako dôležité,“ doplnil Mondek.

 Po zmene strán, s pribúdajúcimi minútami, zvyšovali Zlatomoravčania tlak a tlačili sa za druhým gólom. Po niekoľkých zahodených príležitostiach zobral zodpovednosť do svojich rúk Kyziridis a krásnou obaľovačkou rozjasal celý ViOn.

„Bol to krásny gól. Som veľmi šťastný, že strela zapadla do siete a pomohla tímu k dôležitým bodom. Pokračujeme s rovnakou vážnosťou a túžbou ďalej. Po dlhom čase nám to vyšlo. Je to veľmi dôležité víťazstvo. Počas celého zápasu sme boli lepším tímom. Hrali sme koncentrovane a dostali zaslúženú odmenu. Najdôležitejšie bolo, že sme nechali na ihrisku 100 %. Keď tak budeme robiť stále, nemusíme sa báť nikoho,“  doplnil šťastný autor trojbodového zásahu Alexandros Kyziridis.

Zlaté Moravce pôsobili na trávniku aktívnym dojmom. Ničoho sa nebáli. Držali loptu, kombinovali a vypracovávali si jednu šancu za druhou. Na konci súboja mali na konte 20 streleckých pokusov. Aj vďaka tomu dokázali premiérovo uspieť na vonkajšej pôde v tejto sezóne. V ostatných piatich vzájomných stretnutiach prehrali futbalisti ViOn-u v Senici iba raz – dvakrát remizovali a dvakrát zvíťazili.

„Boli sme viac koncentrovaní. V niektorých momentoch mimoriadne organizovaní. Domácim sme veľa nedovolili. V úvode síce využili našu chybu, no rýchlo sme sa oklepali a do polčasu dokázali vyrovnať. Po zmene strán sme ešte pridali a vypracovali si dostatok šancí. Škoda, že sme ich nevyužili viac,“ priblížil Karol Mondek, ktorý si okrem gólu pripísal tiež asistenciu.

Na trojbodový zápas čakal ViOn od augusta, keď naposledy zdolal vo svojej aréne hráčov Pohronia. Odvtedy päťkrát ťahal za kratší koniec a v dvoch prípadoch si body rozdelil. Aj preto bola príprava na Seničanov v mierne zmenenom duchu.

Niesla sa vo veľa skupinových a individuálnych rozhovoroch, ale aj v rámci celého mužstva. Niesla sa reálnym vstupom do hráčov a do vnímania problému, ktorý sa stále zväčšoval. Toto bol jeden z kľúčových faktorov, aby došlo k zmene myslenia a uvereniu, že môžeme podávať lepšie výkony – byť lepšie, efektívnejšie a kompaktnejšie mužstvo. Som veľmi rád, že sa to podarilo. Verím, že tím uverí, že dokáže hrať ešte lepšie ako možno aj dnes a body budú pribúdať,“ prezradil hlavný lodivod Ľuboš Benkovský.

V rámci záverečnej medzinárodnej prestávky prišla nemenej dôležitá vzpruha pred poslednými zápasmi jesennej časti.

„Pri ďalšej prehre alebo remíze by to s nami veru už nevyzeralo dobre. Potrebovali sme tri body, aby sme sa dotiahli k tímom nad nami. Dali sme si motiváciu. Nemôžeme si ale teraz myslieť, že jedným víťazstvom to pôjde samo. Musíme pokračovať v práci, aby sme sa radovali tiež v najbližších kolách,“ uzavrel Mondek.

Vionisti privítajú po reprezentačnej prestávke na svojom ihrisku futbalistov FC Spartak Trnava.