post

Vionisti úvodné dva súboje v Tipsport Cup-e neodohrajú. Viac ako polovica hráčov je v karanténe

Plánovaný prvý (16.1. o 13.00 hod FC Spartak Trnava) a ani druhý prípravný súboj (19.1. o 13.00 hod AS Trenčín) zverenci trénera Benkovského neodohrajú. Viac ako polovica hráčov FC ViOn je v karanténe.

Prinášame vyjadrenie generálneho manažéra Mareka Ondrejku v plnom znení:

„Z dôvodu vážnej pandemickej situácie, spôsobenej koronavírusom COVID – 19 v A – tíme FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble, sme nútení ZRUŠIŤ zatiaľ dva zápasy zimnej Tipsportligy. K dnešnému dňu, t.j. piatku 15.01.2021, máme z 22-členného kádra až 10 hráčov v 10-dňovej karanténe. Navyše, aj dvoch členov z realizačného tímu. Okrem toho máme dlhodobo zranených troch hráčov (brankár Peter Jeck po úraze hlavy – nezačal ani s tréningom, hráč Anton Sloboda po operácii ramena – začína s tréningovým procesom a hráč Michal Pintér po operácii kolena – začína s tréningom). Z týchto dôvodov nemáme k dispozícii dostatočný počet futbalistov. Nie sme schopní postaviť ani základnú zostavu. Aktuálne disponujeme počtom 8 hráčov do poľa a 1 brankár. 

Z dôvodu vážnej pandemickej situácie v našom klube sme dokonca nútení prerušiť na niekoľko dní spoločný tréningový proces a hráči sa budú pripravovať iba individuálne v domácich podmienkach. Nakoľko mládežnícke a nižšie súťaže sú na Slovensku od októbra 2020 prerušené, navyše majú zakázaný tréningový proces, nie sme káder schopní doplniť ani futbalistami z akadémie či B – tímu.

Mrzí nás situácia, ktorá vznikla. Žiaľ, nevieme ju nijakým spôsobom ovplyvniť. Veľmi sme sa na zápasy tešili, ale zdravie je prvoradé pre každého z nás. Veríme, že posledný zápas Zimnej Tipsportligy s MFK Skalica, naplánovaný na 23.01.2021 o 13.00 v Senci, budeme schopní odohrať. Sme smutní, nakoľko nám neodohranie zápasov a prerušenie tréningového procesu výrazne zasiahne do prípravy mužstva. Bude nám to veľmi chýbať pred štartom jarnej časti.“