post

Vionisti sa v sobotu predstavia v Trnave. Benkovský: Trnava chce doma vyhrávať, my sa budeme držať nášho plánu

Siedme kolo postaví proti sebe tabuľkových susedov. Šiesty Spartak privíta siedmy ViOn. Delí ich od seba iba jeden bod.

Ako Trnava, aj futbalisti od Žitavy absolvovali v priebehu týždňa ďalšie pohárové vystúpenie. Obaja boli úspešní a dokonca veľmi efektívni. Vionisti nastrieľali v Jakube osem zásahov, Spartak v Zvončíne dokonca desať. Svojho najbližšieho súpera sa mužstvá dozvedia 1. októbra po žrebe.

„Bude to určite náročné stretnutie. Trnava je silný súper. Vieme, že tam nastala trénerská zmena, takže je dosť možné, že tam prídu nejaké zmeny i v zostave či hernom štýle. My sa ale sústredíme iba sami na seba. Verím, že si z Trnavy odnesieme nejaké body,“ uviedol krídelník David Hrnčár, ktorý sa v pohárovom dueli prezentoval tromi gólmi.

V ostatnom kole nepochodil ani jeden. Spartakovci ťahali za kratší koniec v derby na Tehelnom poli, Zlatomoravčania privítali doma Senicu, s ktorou remizovali 2:2.

„Stihli sme urobiť niekoľko zmien a tie sme preniesli do spomínaného zápasu. Týkali sa najmä postupného útoku. Vzhľadom k priebehu, keď pokutový kop hostí prišiel veľmi skoro, sa nám, neočakávane, daný spôsob hodil a využili sme ho k tomu, aby sme sa čo najčastejšie dostávali k súperovej bráne. Stačilo to na bod,“ pokračuje tréner Ľuboš Benkovský.

So svojimi zverencami sa prezentuje v aktuálnom ročníku zaujímavým futbalom. Potrápili ním Dunajskú Stredu, zdolali Slovan. „Každý duel je iný. Body zvonku sa počítajú. V sobotu budeme chcieť bodovať. Keď nám to vyjde za tri body, tak sa potešíme. Každopádne, čaká nás náročný súboj. Vymenili trénera, ktorého všetci dobre poznáme. Uvidíme, čo to prinesie. Mrzí ma, že sa nemôže prísť pozrieť viac ľudí. Celý týždeň sme sa poctivo pripravovali. Ideme tam s cieľom získať ďalšie body do tabuľky,“ zdôraznil kapitán Tomáš Ďubek.

Červeno-čierni urobili v týždni zmenu na lavičke. Trénera Šarmíra nahradil Hrnčár, ktorý absolvoval úspešnú premiéru v pohári.

„Zmenou sme sa nezaoberali. Zaoberali sme sa nami a zameriavali na seba. Náš spôsob hry, plán, ktorého sa budeme držať. Pripravovali sme sa a zlepšovali pred ďalším kolom,“ doplnil Benkovský.

Z historického pohľadu pôjde o tridsiaty šiesty vzájomný zápas medzi oboma celkami. Bilancia je naklonená na stranu Trnavy. Tá sa z víťazstva radovala v dvadsiatich dvoch dueloch. ViOn ovládol šesť súbojov.  Zmierlivo sa rozišli sedemkrát.

„Očakávam ťažké stretnutie. Trnava má kvalitný tím a doma je silná. Budeme sa sústrediť na veci, ktoré sú nám vlastné a s ktorými budeme chcieť na ich štadióne uspieť,“ vyjadril sa zakončovateľ Filip Balaj.

V minulej sezóne na seba mužstvá narazili dvakrát. V oboch vystúpeniach uspel trnavský Spartak. Pri Žitave výsledkom 3:1 doma 2:1. Na Štadióne Antona Malatinského sa ViOn naposledy radoval z troch bodov vlani v marci.

„Očakávame zápas, ktorý bude mať určite vysoké nároky na kondičnú stránku. Spartak chce doma vyhrať a musí doma vyhrávať. Je tak nastavený. Je to jeho mentalita. Budú na seba vyvíjať v tomto smere tlak. My sa budeme držať nášho plánu. Chceme čo najviac eliminovať silné stránky súpera a vyťažiť z duelu pozitívne maximum,“ zneli slová hlavného kormidelníka Ľuboša Benkovského.

Súboj má v sobotu v Trnave výkop o 19.00 hod.