post

Vionisti sa s jeseňou rozlúčili bezgólovou remízou na Liptove

MFK Ružomberok – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 0:0 (0:0)
Žlté karty:
49. Kojnok, 81. Twardzik, 84. Qose – 32. Tóth, 37. Kovaľ, 90. Pindroch
Ružomberok:
Krajčírik – Čurma, J. Maslo, Twardzik – Kojnok, Takáč (70. Almaský), Zsigmund, Qose, Mojžiš – Bobček, Regáli (82. Novotný)
ViOn:
Pindroch – Tóth (46. Grozdanovski), Asanovič, Pintér – Brašeň, Sloboda, Jacy (46. Orávik), Ďubek (C), Chren – Jarovič, Kovaľ (80. Junior)
Rozhodovali:
Gemzický – Štrbo,  Bednár
Diváci:
626

V záverečnom tohtoročnom osemnástom kole chýbali trénerovi Karolovi Praženicovi pre žlté karty Duga s Čogleyom. Zranenie nedovolilo stále nastúpiť dvojici Tkáč – Válovčan. Hostia odštartovali stretnutie v rozostavení 3-5-2. Do základnej zostavy sa vrátil Chren a Tóth.

Od úvodu to bol pod Čebraťom z jednej i druhej strany boj, ktorý sa odohrával v strede poľa. Aktívnejší ale boli s loptou na kopačkách domáci futbalisti. V prvej šanci a hneď gólovej sa ocitol po Takáčovej prihrávke Bobček, no zoči-voči Pindrochovi trestuhodne zlyhal. Zlatomoravčania odpovedali krátko pred polhodinou. Po výkope Krajčírika zapracoval v strede Sloboda, okamžite rozohral na Ďubeka, ktorý z dvadsiatich metrov pálil tesne vedľa pravej žrde. Ďalšiu príležitosť videlo 626 prítomných divákov v tridsiatej deviatej minúte. Takáč našiel tentoraz na hranici šestnástky Qoseho, ale ten mieril nad Pindrochovu bránu. Do kabín sa odchádzalo za bezgólového stavu.

Po zmene strán urobil tréner Praženica dve zmeny. Na ihrisko sa nevrátil zranený Tóth a v hre nepokračoval ani Jacy. Na ich miesto prišli Grozdanovski Orávikom. Obraz hry sa z prvého dejstva nezmenil. Ružomberčania pokračovali v aktivite a tlačili sa do koncovky. V 54. minúte našiel Bobček umne našiel za obranou Takáča, ale ani on nevyzrel na Pindrocha. V sľubnej šanci prestrelil jeho svätyňu. Vzruch priniesla až posledná dvadsaťminútovka. V 72. minúte domáci zakombinovali, z rohu šestnástky strieľal po zemi k vzdialenejšej žrdi Mojžiš. Pindroch vytiahol výborný zákrok a lopta skončila vedľa brány. O päť minút neskôr odcentroval Ďubeka na Jaroviča, jeho hlavička skončila v dobrej pozícii iba v náručí brankára. V závere si vypracoval Ružomberok ešte dve príležitosti. K odrazenej lopte sa vo vnútri veľkého vápna dostal Regali, ktorý osamotený spálil ďalšiu veľkú šancu. V nadstavenom podržalo futbalistov od Žitavy i šťastie. Po rohovom kope zakončoval pred Pindrochom sám Qose, ale loptu usmernil iba nad. Duel sa skončil bez gólov. ViOn prezimuje s dvadsiatimi tromi bodmi na siedmom mieste.

OHLASY PO ZÁPASE

Karol Praženica (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): Tento zápas bol veľmi dôležitý z hľadiska vývoja v tabuľke, pred záverečnými štyrmi kolami základnej časti. S výsledkom sme spokojní, domáci v prípade víťazstva by nám boli odskočili na päť bodov a už by bolo náročné ich naháňať. Tomu bola aj podriadená naša taktika. Vedeli sme, že Ružomberok posledné dva zápasy hral proti mužstvám, ktoré hrali s tromi stopérmi a ťažšie sa presadzoval ako proti súperom, ktoré nastúpil i s klasickým rozostavením v obrane. Preto sme to aj my vzadu vystužili a do nejakých veľkých šancí sme ich nepustili. Dvakrát prestrelili bránu a boli tam aj príležitosti po štandardných situáciách. Myslím si, že bod sme si zaslúžili a sme s ním spokojní.“

Ján Haspra (tréner MFK Ružomberok): My sme sa snažili ostatným susedom v tabuľke odskočiť, aby jar bola ľahšia, než bude. Počas celého zápasu sme mali prevahu, boli sme lepším mužstvom, vytvorili sme si štyri veľké gólové príležitosti, ktoré sme nepremenili. Nemôžeme sa ale na nič sťažovať, sami sme si zavinili, že tri body nezostali doma. Napriek tomu musím chlapcov pochváliť a poďakovať im za predvedený výkon, išli na 120 percent svojich možností. A že sme v tých šanciach, hlavne v domácich zápasoch takí neúspešní, je to asi daň za našu neskúsenosť, ale nemôžeme sa stále na ňu vyhovárať.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *