7. Abrahám, 40. Chribik – 17. Richtárech, 40. Brašeň, 42. Mészáros, 47. Hrnčár, 90. Pindroch
Červené karty: 60. Tóth, 79. Hrnčár 2 ŽK
Jenčo – Hatok, Pavlík, Jacko, Zupa – Blahút (85. Pelegríni), Wier, Chribik, Fadera (64. Badolo) – Matič, Abrahám (71. Gerebenits)
Pindroch – Hrnčár, Tóth, Haspra, Brašeň – Válovčan (46. Švec), Duga, Ďubek (C) (56. Grozdanovski), Richtárech, Kovaľ – Mészáros (62. Cmiljanič)
Chmura
Diváci:
380

Tréner Praženica nemohol využiť služby zraneného Čogleya, Pintéra, Chrena i Slobodu. Svoj záverečný duel odohral Válovčan, ktorému 30.6. vyprší kontrakt. Rovnako sa s klubom rozlúčil Brašeň, ktorý ukončil aktívnu kariéru. V základnej zostave, pri viacerých absenciách, nastúpil premiérovo na stopérskom poste Haspra.

V úvodných minútach boli aktívnejší Zlatomoravčania. V tretej minúte vysunul po ľavom krídle Brašeň unikajúceho Kovaľa. Krídelník odcentroval pred bránu, kde bol osamotený Richtárech, no prudkú hlavičku mu Jenčo reflexívne vyrazil. Nasledujúce minúty priniesli futbal medzi oboma šestnástkami. Ani jeden z brankárov nebol v permanencii. Až v 28. minúte sa ozvali po prvý raz i futbalisti Pohronia. Blahút našiel centrom pred Pindrochom pripraveného Abraháma, ale aj pri jeho hlavičke sa blysol brankár. Úvodné dejstvo uzavrel strelou spoza spoza pokutového územia domáci Fadera. Mieril vedľa ľavej žrde Pindrochovej brány. Do kabín sa odchádzalo za nerozhodného stavu.

Po zmene strán urobil tréner Praženica jednu zmenu. Na trávnik sa nevrátil Válovčan, jeho miesto zaujal Švec. Práve on sa postaral o prvý vzruch, keď zvnútra šestnástky hlavičkoval vysoko nad. Odpoveď Pohronia bola gólová. V 54. minúte rozohral Wier štandardnú situáciu, našiel hlavu Abraháma, ktorý otvoril skóre duelu – 1:0. Strelený zásah domácich posilnil. V šesťdesiatej minúte sa rútil na bránu Fadera, ktorého zastavil Tóth a hlavný arbiter mu ukázal okamžite červenú kartu. Stopér hostí zamieril predčasne do spŕch. Hráči Pohronia mali o niekoľko minút dokonca dvojnásobnú prevahu na ihrisku. V 79. minúte urobil faul Hrnčár a videl druhú žltú kartu. Záverečné minúty priniesli dve veľké šance, po jednej na oboch stranách. Najprv Pelegríni v 86. minúte vysunul striedajúceho Badola, ktorý zoči-voči vybehnutom Pindrochovi mieril mimo priestor troch žrdí. Na druhej strane mal na kopačke v nadstavenom čase vyrovnanie Richtárech, ktorému naservíroval loptu Brašeň. Stredopoliar ViOn-u mieril do stredu brány, kde bol pripravený Jenčo.

Karol Praženica (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): Prvý polčas nebol z našej strany zlý. Mali sme úvodnú šancu, ale, bohužiaľ, nevyužili sme ju. Do prestávky sa hralo viac – menej medzi šestnástkami. Po zmene strán sme dostali gól zo štandardky. Pripravovali sme sa na tieto situácie, žiaľ domáci mali výškovú prevahu a moji zverenci neudržali ich hlavičkára. Dostali sme teda gól a hneď na to prišlo vylúčenie nášho hráča, potom druhé. Napriek tomu sme sa snažili niečo so zápasom urobiť, ale nepodarilo sa nám vyrovnať, hoci sme mali šancu v 90. minúte. Škoda, že to Richtárech nerealizoval lepšie. Mohol dať gól aj na začiatku prvého polčasu.“

Mikuláš Radványi (tréner FK Pohronie): „Očakávali sme ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Súper má kvalitné mužstvo. Pripravovali sme sa na to, že to môže byť duel o jednom góle, že rozhodnúť môže štandardka. Vedeli sme o našej výškovej prevahe, pracovali sme na tom celý týždeň. Weir zahráva priame kopy výborne, dnes to aj potvrdil. Niektorí hráči pod tlakom ťažko zvládajú hrať takéto zápasy, no som rád, že napokon duel vyhrali. Je to pre nás veľmi dôležité víťazstvo. Podali sme bojovný a obetavý výkon, až na chybu v 90. minúte, ktorá nás mohla mrzieť. Pozeráme dopredu. Budúci týždeň si to rozdáme s Nitrou a uvidíme kto z koho. Dobre sa na nich pripravíme. Chceme ísť na predposlednú priečku a vyhnúť sa baráži.“