FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble – MŠK Žilina 4:0 (3:0)
Chovan – Čogley, Moško, Menich, Čonka –  Duga (81. Šmatlák), Sloboda – Hrnčár, Ďubek (C) (81. Tkáč), Kyziridis (73. Chren) – Balaj (64. Grozdanovski)
Petráš – Vallo, Minárik (C), Kiwior, Javorček – Gono, Bernát (67. Bichakhchyan), Myslovič (52. Fazlagič) – Rusnák (80. Kaprálik), Kurminowski, Ďuriš (67. Iľko)
Sedlák – Weiss, Perát
Diváci:
893

Tréner Benkovský nemal k dispozícii zraneného Martina Tótha i Martina Kovaľa. Na listine dlhodobo zranených je stopér Michal Pintér. Oproti predchádzajúcim duelom urobil hlavný lodivod v základnej zostave jednu zmenu. Kovaľa nahradil na ľavom krídle premiérovo Alexandros Kyziridis.

Úvod duelu zachytili lepšie a aktívnejšie domáci. Od prvých sekúnd na svojho súpera vyleteli. Držali loptu na svojich kopačkách a rýchlymi akciami sa snažili dostať k Petrášovej bráne. V piatej minúte sa v dobrej pozícii ocitol pred bránou kapitán Ďubek, no zblízka mieril nad bránu. O dve minúty neskôr ale už domáce tribúny jasali. Kyziridis preniesol zľava hru na Hrnčára, ktorý prízemným centrom našiel v šestnástke Ďubeka. Skúsený futbalista z otočky mieril do ľavej žrde, od ktorej sa lopta odrazila priamo na kopačku Balaja a ten ju dopravil do siete – 1:0. Otvárací zásah zverencov Ľuboša Benkovského posilnil a vlial do žíl potrebné sebavedomie. V nasledujúcich minútach sa k lopte dostávali viac hosťujúci hráči, ktorí obliehali pokutové územie ViOn-u. V dvadsiatej štvrtej minúte sa po rohovom kope ozval spoza šestnástky páliaci Vallo. Jeho prudký pokus k ľavej žrdi Chovan stihol vyraziť. Bola to jediná vážnejšia šanca žlto-zelených v prvom dejstve. Na opačnej strane sa krátko po polhodine hry rútil do pokutového územia Hrnčár. Hosťujúce defenzíva ho sfaulovala a rozhodca ukázal na biely bod. Loptu naň si postavil Ďubek, ktorý s prehľadom zvýšil na 2:0. Výborný a najmä efektívny polčas uzavreli Zlatomoravčania tretím gólom. Päť minút pred odchodom do kabín nakopol Moško loptu na polovicu ihriska, kde si ju prebral Hrnčár a rútil sa na Petráša. Traja obrancovia Žiliny ho nedokázali odstaviť od lopty a po individuálnej akcii, ktorú zakončil presnou ranou k ľavej žrdi, viedol ViOn 3:0.

Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Vionisti pokračovali v tempe. Neuspokojili sa s trojgólovým vedením a tlačili sa za ďalším zásahom, ktorým by definitívne zmarili akékoľvek šance hostí. Povestný klinec prišiel v 57. minúte. Ďubekov center zľava pripravil Hrnčár lepšie postavenému Kyziridisovi, a ten peknou strelou k ľavej žrdi zvnútra šestnástky zvyšoval na 4:0. Pre legionára z Grécka to bol premiérový zásah po svojom príchode k Žitave. Od tej chvíle sa duel iba dohrával. Takticky ho domáci zvládli na výbornú. Odmenou im bolo nielen vysoké víťazstvo, ale tiež prvý čistý štít v sezóne. Pred reprezentačnou prestávkou čaká na ViOn výjazd do Ružomberka.

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „Po niekoľkých neuspokojivých výsledkoch sme konečne dosiahli to, za čím sme išli. Dôležité bolo to, že hráči neprestali veriť. Neustále tvrdo pracovali, verili ceste, ktorá je nastavená. Konečne to aj tým futbalistom, ktorí pracujú a sú cieľavedomí, prinieslo tri body. Je to pre nás a pre Moravce pozitívum, že musíme ísť ďalej. Veriť tejto ceste a pokračovať naďalej v tom, aby sme dosahovali ďalšie výsledky.“

Pavol Staňo (tréner MŠK Žilina): „Hodnotenie bude krátke. Je to také  deja vú zápasu so Sereďou. Podobné góly, podobné chyby. Hnevá ma to. Hráčov sme na podobné situácie upozorňovali, aby sa nestávali. Dnes to súper opäť využil. Domáce mužstvo bolo výborne pripravené takticky. Bolo taktiež dobre nastavené. Mojim hráčom nebudem vyčítať nasadenie a chuť pracovať. Nevzdali sme to. Chceli sme do konca ukázať, že máme charakter. Súper nás dnes, nepoviem vybrejkoval, ale urobil to, čo chcel. Gratulujem mu. Herný prejav bol dobrý.“