post

Vionista mesiaca: Denis Duga, Adrián Chovan alebo Alexandros Kyziridis

Po Filipovi Balajovi a Davidovi Hrnčárovi spoznáme tretieho držiteľa ocenenia Vionista mesiaca. Tentoraz za posledný mesiac v aktuálnom roku. Do nominácie sa na základe oficiálnych štatistík spoločnosti INSTAT dostala trojica – Denis Duga, Adrián Chovan a Alexandros Kyziridis.

Anketa je výlučne na oficiálnom Facebook profile FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble. Priaznivci môžu hlasovať do 6.1.2021. Krátko po štarte zimnej prípravy (7.1., pozn. red.) sa víťazovi odovzdá pamätná cena. Tú vyrába Občianske združenie Svetlo Olichov.

V decembri mali Zlatomoravčania na programe tri ligové zápasy. Odohrali iba dva. V MOL aréne si poradili s domácou Dunajskou Stredou výsledkom 3:1 a jeseň uzavreli na ihrisku Senice. Zo Záhoria sa vrátili s bodom za remízu 1:1. Tretí súboj – domáci proti Spartaku Trnava – sa pre nedostatočný počet negatívnych prípadov v tíme hostí preložil na 6. februára.

Z dvoch duelov sa vošli do nominácie stredopoliar DENIS DUGA, ktorý zo sedemnástich kôl vynechal iba jedno (pre päť žltých kariet, pozn. red.). Vo všetkých patril k pilierom stredu poľa. V súboji s DAC bol pri dvoch z troch presných zásahov. Dominoval i proti Senici. Druhým nominovaným je opäť brankár ADRIÁN CHOVAN. V novembri skončil na druhom mieste za víťazom Hrnčárom. Hráči Dunajskej Stredy a Senice ho prekonali dokopy dvakrát. Medzi tromi žrďami nevynechal ani minútu. Trojicu uzatvára ofenzívny krídelník ALEXANDROS KYZIRIDIS. Legionár z Grécka mal prsty v úvodných dvoch zásahoch do siete dunajskostredského Jedličku.

Anketa je zaujímavá i pre fanúšikov. V každom mesiaci dostane jeden vyžrebovaný nevšednú odmenu od partnera ankety Errea. Značka, ktorá oblieka celý klub FC ViOn. Všetci hlasujúci sa zaradia na konci sezóny do jedného veľkého žrebovania. Druhý partner – cestovná agentúra  Travelstar spolu s Travelstar agency – ocení absolútneho víťaza zájazdom pre dve osoby na vybraný súboj jednej z top päť európskych líg. Od klubu dostane dres s podpismi celej kabíny.

Vionisti mesiaca pôjdu do záverečného súboja. Na konci ročníka z nich vzíde Vionista sezóny, o ktorom znova rozhodnú v hlasovaní priaznivci.

Link na Facebook anketu: https://www.facebook.com/fcvion/posts/3928244930528559