AS Trenčín – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 2:2 (1:1)
Chudý – Slávik (78. Ligeon), Šulek, Kleščík (C), Julien – Koolwijk – Zubairu, Roguljič (62. Kadák)  – Bukari, Čatakovič, Comvalius (62. van Kessel)
Pindroch – Čogley, Asanovič, Pintér, Brašeň – Sloboda, Richtárech (79. Grozdanovski) – Kovaľ (86. Gustavo), Ďubek (C), Chren (46. Švec) – Jarovič
Rozhodovali:
Marhefka – Kováč, Galo
Diváci:
274

Tréner Karol Praženica nemal k dispozícii dlhodobo zranených Martina Válovčana s Vladimírom Tkáčom. Naopak, po problémoch s členkom sa vrátil Martin Tóth, ktorý začal na lavičke. Oproti domácej prehre so Spartakom sme videli v základnej zostave dve zmeny. Jakuba Šveca nahradil Martin Chren a vedľa Antona Slobodu namiesto Denisa Dugu operoval Dávid Richtárech.

Duel mal opatrný úvod z oboch strán. Ako prví sa ozvali „domáci“. Čatakovič z priameho kopu preveril Pindrocha. Strážca svätyne ViOn-u vyrážal na rohový kop. Zverenci trénera Marčoka držali loptu na svojich kopačkách. Za gólom sa tlačili najmä rýchlymi akciami po krídlach. ViOn si na všetko dával pozor. Za zmienku v úvodnom dejstve stojí situácia zo sedemnástej minúty, ktorá sa často na našich trávnikoch nevidí. Zubairu pri odkope trafil Slobodu, od ktorého sa lopta dostala do autu. Rozhodca ukázal opačne, no stredopoliar Zlatých Moraviec – Vrábel sa férovo priznal a aut tak pripadol Trenčínu. V 21. minúte videla hŕstka divákov prvý gól stretnutia. Do šestnástky zbehol Slávik, ktorého sfauloval Chren a hlavný arbiter ukázal na biely bod. Loptu naň si postavil Čatakovič, ktorý poslal Pindrocha do opačnej strany – 1:0. Inkasovaný zásah futbalistov od Žitavy nepoložil. V snahe nepoľavili. Obraz hry sa nezmenil, ale ViOn pôsobil aktívnejšie, agresívnejšie napádal svojho protivníka a znepríjemňoval mu rozohrávku. Vyrovnanie prišlo krátko po polhodine hry. Zľava odcentroval Chren, v pokutovom území vyskakoval Jarovič, ktorý loptu netrafil ideálne, no tá sa dostala k Slobodovi. Stredopoliar hostí zblízka pálil najprv do Chudého, od neho sa lopta odrazila do nôh Slobodu, až nakoniec skončila v sieti – 1:1. Trenčiansky AS odpovedal o päť minút neskôr rýchlym protiútokom. Ten potiahol Bukari, na hranici šestnástky našiel Comvaliusa, ktorý z dobrej pozície prestrelil. Vedúci gól mali Trenčania na kopačke aj v nadstavenom čase. Opäť bola v akcii dvojica Bukari – Comvalius, druhý menovaný tentoraz zblízka pálil vedľa pravej žrde. Do kabín sa odchádzalo za nerozhodného stavu.

Po zmene strán urobil tréner Praženica jednu zmenu. Na ihrisko nenastúpil Chren, ktorého nahradil Švec. V päťdesiatej minúte sa dočkali vedúceho zásahu hostia. Po centri Kovaľa si nerozumel brankár Chudý s Kestonom, ktorý loptu odhlavičkoval pred pokutového územie, kde ju z prvej dopravil lobom do siete kapitán Ďubek – 1:2. Výborný úvod druhého dejstva. Bola to voda na mlyn pre ViOn. V 57. minúte Koolwijk zle rozohral, Richtárech získal loptu, okamžite vysunul Šveca, ktorý pred bránou našiel Jaroviča. Legionár z dánskeho Sonderjyske strieľal z prvej do pravej žrde. Hráči spod hradu Matúša Čáka sa ozvali o niekoľko minút neskôr, keď sa z diaľky skúšal šikovne presadiť Bukari. Jeho lob skončil tesne nad brvnom. V oveľa väčšej gólovej šanci sa ocitol na opačnej strane Švec, po centri Kovaľa netrafil volejom pred bránou ideálne. Platilo tak nedáš dostaneš. Pätnásť minút pred záverečným hvizdom napriahol spoza šestnástky Julien a umiestnenou strelou k ľavej žrdi prekonal Pindrocha – 2:2. Súboj jedenásteho kola sa skončil deľbou bodov. Po reprezentačnej prestávke vycestujú vionisti na pôdu Dunajskej Stredy.

Karol Praženica (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „Vedeli sme, že hráme proti mužstvu, ktoré má veľkú ofenzívnu silu. Snažili sme sa, aby súper čo najmenej rozvíjal svoje akcie. Sčasti sa nám to darilo. V prvom polčase najmä po inkasovanom góle. Následne sme sa dobre bili o výsledok s domácimi. Tím zareagoval výborne po vedúcom zásahu Trenčína, zvýšil aktivitu. Vyrovnali sme, dali gól na 2:1, mohli duel prikloniť na našu stranu. Bola z toho žrď. Mrzí ma vyrovnávajúci zásah, pretože mu predchádzala situácia, pri ktorej sa Ďubek trochu unáhlil s prihrávkou dopredu. Trenčania vyšli z toho do rýchleho protiútoku, prepadli sme v strede poľa. Podľa priebehu sme s remízou sklamaní, no po čase to možno budeme inak hodnotiť. Trenčín disponuje veľkou ofenzívnou kvalitou, čo potvrdzuje v každom kole  a ukázal to aj dnes. Za bod sme radi, ale na druhej strane aj trochu smutní.“

Roman Marčok (tréner AS Trenčín): „Začali sme výborne, boli lepší, dominantnejší, ovládali sme dianie na trávniku, čoho vyvrcholením bol gól, hoci z jedenástky. Potom sme však nepochopiteľne prestali hrať to, čo nás dovtedy zdobilo, hľadali sme komplikované riešenia namiesto jednoduchých a Zlaté Moravce sa dostali do zápasu. Strelili nám zaslúžene dva góly, boli lepším tímom, nastrelili žrď. Ak by to skončilo gólom, prehrali by sme, ale stal sa opak a vďaka Julienovmu gólu sme vyrovnali.“