post

ViOn získal na hosťovanie dvojicu ofenzívnych hráčov. K Žitave prichádzajú Kelemen s Hrnčárom

Ako bolo už skôr avizované, mužstvo sa potrebovalo posilniť najmä v ofenzívnej časti. Zlatomoravčania strelili na jeseň osemnásť zásahov. K vyššiemu počtu by mala prispieť dvojica novicov v kádri – DAVID HRNČÁR a MARKO KELEMEN.

„Snažíme sa posilniť útočnú fázu. Vždy vychádzame z možností, ktoré sú. Ide o mladých chlapcov, ktorí sa chcú presadiť v lige. Pridaná hodnota ich pôsobenia u nás by tak mala byť samozrejmá. Veríme, že nám pomôžu. Určite budeme hľadať ešte útočníka. Na tomto poste sme mali problémy. Budeme sa snažiť, aby sme boli v týchto herných činnostiach lepší,“ povedal hlavný kormidelník Karol Praženica.

Obaja sa s vedením ViOn-u dohodli na hosťovaní do konca aktuálneho ročníka. Hrnčár je kmeňovým futbalistom bratislavského Slovana, Kelemen háji od leta farby trnavského Spartaka.

„To, čo sme na začiatku zimnej prípravy avizovali, napĺňame. Sfinalizovali sme príchody krídelníka a hrotového útočníka. Dvojica Dávid Hrnčár a Marko Kelemen presvedčila trénera Karola Praženicu v testoch, a tak nič nebránilo ich príchodu. Ide o veľmi mladých hráčov. Sme radi, že naďalej budeme mať v tíme vyváženú mladosť so skúsenosťou. Navyše nás teší, že sú to domáci chlapci. Sme presvedčení, že touto voľbou sme urobili dobrý krok. Obaja novici majú svoju kvalitu. Ich charakterové hodnoty sú presne také, aké v našom klube vyznávame. Plne im dôverujeme a veríme, že nám v jarnej časti pomôžu k naplneniu našich cieľov. Oboch vítame a tešíme sa na spoločnú spoluprácu. Poďakovanie patrí Trnave a Slovanu, že rokovania boli rýchle a bezproblémové,“ uviedol generálny manažér Marek Ondrejka.

Káder vionistov ešte nie je kompletne uzavretý. Po jesennej časti už v ňom nefiguruje trojica Senad Jarovič, Shaka Mawuli Eklu a Jakub Švec. V prípade odchovanca Šveca sa jeho hosťovanie vo ViOn-e môže predĺžiť.

„Doplnenie kádra máme v tejto chvíli takmer uzavreté. Posledným voľným okienkom je príchod ešte jedného útočníka. Pracujeme na tom. Veríme, že budeme úspešní. Čo sa týka odchodov, sú možné jeden alebo dva. Pôjde však o futbalistov širšieho mužstva. Držíme sa zásady, že to, čo funguje, netreba meniť. Preto sa snažíme do tímu zasahovať len minimálne a citlivo. Skutočne iba na posty, kde nás tlačila topánka na jeseň,“ doplnil Ondrejka.

Devätnásťročný Marko Kelemen je rodákom z Rožňavy. Mládežnícku kariéru strávil v Dunajskej Strede. Medzi mužmi debutoval v drese Spartaka Trnava. V malom Ríme naskočil do siedmich ligových stretnutí. Štyrikrát sa predstavil v predkolách Európskej ligy.

„Pocity sú veľmi dobré. Som rád, že sa hosťovanie podarilo zrealizovať. Chcel by som nastúpiť v čo najviac dueloch a pomôcť prebojovať sa do prvej šestky. Kabína je výborná. Zatiaľ mám zo všetkého iba pozitívne pocity,“ zneli prvé slová stoosemdesiatsedem centimetrov vysokého zakončovateľa, ktorý je zároveň členom širšej nominácie reprezentačnej dvadsaťjednotky trénera Jaroslava Kentoša.

O centimeter nižšia je druhá zimná akvizícia David Hrnčár. Syn trénera Norberta (aktuálne kormidelník AS Trenčín, pozn. red.) strávil jeseň v Žiari nad Hronom u nováčika najvyššej futbalovej súťaže – FK Pohronie. Na konte má sedemnásť štartov a v nich jeden presný zásah.

„Cez telefón ma oslovil tréner Praženica. Neváhal som ani sekundu. Som si istý, že je to pre mňa najlepšie riešenie. Tento krok vnímam ako posun vpred. Zlaté Moravce majú kvalitné mužstvo, právom bojujú o prvú šestku. Niektorých chalanov z kabíny poznám, je tu pozitívne prostredie. Rád by som na jar odohral čo najviac zápasov a pomohol klubu naplniť cieľ,“ nechal sa počuť dvadsaťdvaročný pravý krídelník Hrnčár.  

Obaja sa fanúšikom ViOn-u predstavia už túto sobotu. Od 12:30 hod privítajú vionisti na svojej umelej tráve hráčov druholigovej Dubnice. Pôjde o prvý prípravný duel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *