post

ViOn získal do svojich radov skúsenú posilu. Dohodol sa s Tóthom

Tridsaťdvaročný stopér sa do slovenskej Fortuna ligy vracia z poľskej Ekstraklasy. Uplynulý polrok si vyskúšal pôsobenie v Zaglebie Sosnowiec.

„Na Slovensko sa vraciam trochu so zmiešanými pocitmi, keďže sa nám v Poľsku nepodarilo zachrániť najvyššiu súťaž. Na druhej strane, mal som možnosť vyskúšať inú ligu a s ňou spojený život v zahraničí. Nazbieral som nové skúsenosti, ktoré, verím, ešte zužitkujem,“ zdôraznil Tóth.

V Sosnowci naskočil do jedenástich stretnutí, v ktorých sa gólovo nepresadil. Martin pozná slovenskú ligu veľmi dobre. V rodnej Nitre, kde futbalovo vyrastal, si pripísal 147 duelov a pred odchodom do Poľska v Spartaku Trnava 127 zápasov. V malom Ríme bol pri vlaňajšom zisku majstrovskej trofeje jednou z kľúčových postáv.

„Zlaté Moravce sú sympatický klub, vedený serióznymi ľuďmi vo výbornom prostredí. Okrem toho, pri mojom rozhodovaní sa zavážil tiež fakt, že do klubu prichádza Marek Ondrejka. Jeho prácu poznám z pôsobenia v Trnave, máme výborný vzťah. V neposlednom rade to nemám ani ďaleko domov,“ doplnil s úsmevom Martin Tóth, ktorý s rodinou býva v Zbehoch.

So Zlatými Moravcami sa dohodol na dvojročnom kontrakte. V klube sa podarilo udržať podstatnú časť futbalistov z minulého ročníka, ktorých chcú citlivo doplniť pred novými výzvami. Tóthove skúsenosti si pochvaľuje tiež tréner Karol Praženica.

„Martin je s nami druhý týždeň. Odišlo síce niekoľko hráčov, ale teraz ide o príchod vážneho hráča, ktorý k nám prišiel do tímu. Počítame, že nám pomôže skvalitniť defenzívu. To bude jeho najväčší prínos,“ uviedol hlavný lodivod ViOn-u.

Ako na záver dodal, káder ešte stále nevníma za uzavretý. „Prevládajú odchody, nie však kľúčových hráčov. Odišlo osem futbalistov, prišli dvaja. Dúfam, že sa nám podarí ešte doplniť.“

Do mužstva sa po pauze vrátil Pintér, zmluvy predĺžili Čogley či Válovčan. Zo Žiliny prišiel na hosťovanie Kovaľ. Brankársky post vystužil Pindroch, klub sa dohodol na predĺžení hosťovania aj s Chovanom.

Úvodné kolo odohrajú zverenci Karola Praženicu v nedeľu na domácom štadióne. Od 19.00 hod privítajú Dunajskú Stredu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *