post

ViOn zdolal Žilinu po viac ako troch rokoch. Ďubek: Potrebovali sme to, tešíme sa

Bol to ďalší vydarený futbalový výkon zverencov Ľuboša Benkovského, ktorým potešili domácich priaznivcov. O troch bodoch rozhodli Zlatomoravčania ešte v prvom polčase, keď strelili tri góly.

Gólový uragán odštartoval v šiestej minúte Balaj, ktorý ťažil z práce Hrnčára a následne Ďubekovej strely do žrde. Lopta sa odrazila na jeho kopačku a ViOn viedol. Po polhodine zvýšil na rozdiel dvoch gólov sám kapitán, keď premenil pokutový kop. Tri minúty pred prestávkou sa stihol presadiť aj Hrnčár.

„Cítim sa tu veľmi fajn. Som uvoľnený a šťastný. Snažím sa mužstvu pomáhať najlepšie ako viem. Či už súbojmi, sklepávaním lôpt alebo presnými zásahmi. Som rád za víťazstvo. Je jedno, ako pomôžem. Hlavne, že hráme pekný futbal, sme šťastní a užívame si to,“ netajil radosť v mixzóne autor úvodného gólu Filip Balaj. Po svojom príchode k Žitave sa radoval z tretieho v sezóne.

Po zmene strán hráči ViOn-u v aktivite neprestali. Naopak, hnali sa za potvrdením svojho víťazstva. To prišlo tesne pred naplnením hodiny hry. Hrnčár pripravil loptu lepšie postavenému Kyziridisovi a ten zvnútra šestnástky nezaváhal.

„Chceli sme získať plný počet bodov. Po výbornom prvom polčase sa nám to aj podarilo. Potrebovali sme ich. Tešíme sa z toho. Samozrejme, v predchádzajúcich kolách sme si rovnako vypracovali šance, ale zostali nevyužité. Teraz sme boli efektívni a vyšlo to. Výkon bol z našej strany v poriadku. O to viac víťazstvo chutí,“ pokračuje kapitán Tomáš Ďubek.

Žilinčania sa k priamemu ohrozeniu Chovanovej brány prakticky nedostávali. Prinútili ho iba k dvom zákrokom. Inak to skúšali len z diaľky. Defenzíva odolala až do samého záveru. Ustrážila druhú najlepšiu ofenzívu Fortuna ligy (dvadsať zásahov) a na čele s Chovanom si udržala prvé čisté konto.

„Vedeli sme, akým futbalom sa prezentuje Žilina. Chceli sme ich eliminovať našimi silnými zbraňami. Skorý gól nám pomohol k tomu, aby sme doviedli duel k takémuto výsledku. Máme skúsené mužstvo. Doma sme veľmi silní. Môžeme potrápiť hocikoho. Potrebovali sme zabrať naplno. Z výhry máme veľkú radosť,“ nadviazal Balaj.

Vionisti čakali na víťazné ťaženie so Žilinou tri a pol roka. Naposledy ju zdolali ešte v auguste 2017. V sobotu si vo ViOn aréne pripísali jej šiesty skalp z tridsiatich štyroch vzájomných vystúpení. Všetky sa zrodili na domácom ihrisku.

„Pred zápasom sme si povedali, že už sa nie je na čo vyhovárať. Body potrebujeme. Od začiatku sme za tým išli. Každý jeden, od prvého po dvadsiateho piateho. Verili sme, že to zvládneme. Veľká vďaka celému tímu. Je to dobrý pocit. Víťazstvo nám pomôže. Ideme ďalej,“ prízvukoval Ďubek.

V najbližšom kole sa ViOn predstaví pod Čebraťom proti Ružomberku.