post

ViOn vs. Zenit: Vráťme sa v čase a kúpou lístka pomôžme tým, ktorí to potrebujú

Pandémia vírusu COVID-19 zasiahla celý svet. Svoju daň si vybrala i v tom futbalovom. Futbal po celom svete stíchol pred viac ako mesiacom. Tribúny zostali prázdne, fanúšikovia smutní. V neľahkej situácii sa ocitlo množstvo rodín, ale tiež zdravotníkov, ktorí sú v prvej línii a s neviditeľným nepriateľom zvádzajú každodenný boj. Rozhodli sme sa preto podať pomocnú ruku. A pomôcť môžete aj vy, fanúšikovia. Kúpou virtuálnej vstupenky za symbolické 3 eurá. Predaj sa už začal a potrvá do 10. mája. Dostupný bude výlučne online na https://fcvion.maxiticket.sk/fc-vion-vs-zenit-petrohrad-virtual. 

Futbalová sezóna sa prerušila v čase, keď ViOn uzavrel domácim víťazstvom s Trenčínom základnú časť Fortuna ligy. Zverenci Karola Praženicu si pár dní predtým vybojovali miestenku medzi štyroch najlepších v Slovnaft Cup-e. Semifinále pohára naposledy hrali v sezóne 2011/2012, keď stroskotali na hráčoch Senice.

Vionisti tak majú opäť príležitosť priblížiť sa k svojmu doterajšiemu najväčšiemu úspechu, ktorý zaznamenali v roku 2007 víťazným ťažením vo finále proti Sencu (4:0, pozn. red.). Okrem Slovenského pohára sa radovali tiež z predkôl vtedajšieho Pohára UEFA.

„Už skôr naši fanúšikovia, ale i ďalší ľudia z prostredia nášho klubu a v neposlednom rade samotní hráči dokázali, že sa vedia zomknúť a pomôcť ľuďom v núdzi. Počas premiérového vydania talkšou Večer s ViOn-om sme 22-ročnému Matúškovi Pechovi, ktorý trpí svalovou dystrofiou, odovzdali šek so sumou viac ako tisíc eur. Radi by sme pomohli ďalším, ktorých kríza spôsobená vírusom postihla najviac. Tentoraz sa síce neuvidíme osobne, ale napriek tomu, z pohodlia domova, sa dá symbolickou čiastkou prispieť na dobrú vec,“ uviedol PR a event manažér Peter Žember.

V ňom si, na nováčika, počínali viac ako dobre. V prvom predkole postúpili cez kazašský celok Almaty, aby vyzvali neskoršieho víťaza celého ročníka Zenit Petrohrad. Od pamätného duelu ubehlo dlhých trinásť rokov. Priaznivci klubu od Žitavy si ho môžu pripomenúť virtuálne a k tomu pomôcť tým, ktorí to potrebujú najviac.

„Neprichádzame s ničím novým, virtuálne vstupné sa ujalo v susednom Česku. Inšpirovali sme sa a využili na pomoc atraktívny a azda najväčší súboj ViOn-u vo svojej histórii – proti slávnemu ruskému veľkoklubu Zenitu Petrohrad. Myšlienka zosilnela ešte viac, keď sa ozval kapitán Tomáš Ďubek s otázkou, či sme nad niečím podobným nepremýšľali. Nápad tak ide od nás všetkých. Radi pomôžeme ľuďom, ktorí to v ťažkej situácii potrebujú,“ objasnil ďalej mediálny hovorca klubu Žember.

Domáci súboj so Zenitom sledoval 16.8.2007 preplnený štadión. Cestu naň si našlo 3 368 fanúšikov. Nakoniec síce videli prehru s favoritom 0:2, ale spomienky v nich zostali dodnes. Pripomenúť si ho môžu i pamätnou vstupenkou, ktorú dostanú vo forme PDF na email po zakúpení domáceho zápasu v symbolickej cene 3 eurá. V prípade, ak bude chcieť fanúšik podporiť myšlienku inou sumou, môže tak urobiť dobrovoľne vo výške 15, 25 a 50 eur, čím sa zaradí medzi bronzových, strieborných a zlatých podporovateľov. Každému, kto podporí túto úžasnú myšlienku, príde zároveň poďakovanie od klubu.

Predaj lístkov v počte kapacity štadióna bude spustený výlučne online od piatka 10. apríla, a to na stránke fcvion.maxiticket.sk. Nebudú dostupné na ČS ViOn, ani v pokladni štadióna. Pamätná vstupenka bude dostupná do 10. mája (v prípade vypredania štadióna, môže byť predaj ukončený skôr, pozn. red.).
Klub ihneď po skončení predaja lístkov celou sumou pomôže tým, ktorí to potrebujú najviac. Tým, ktorí stoja v prvej línii proti neviditeľnému nepriateľovi COVID – 19. Konkrétne Kongregácii bratov tešiteľov Zlaté Moravce (kláštoru), kde je zriadená lôžková časť pre prípadné nakazenie silových zložiek. Ale takisto táto organizácia v spolupráci s mestom poskytuje sociálne slabším ochranné rúška, dezinfekčné prostriedky či zabezpečuje jedlo. Samozrejme, všetky ďalšie informácie budeme postupne prinášať prostredníctvom našich klubových kanálov.

VSTUPENKY V CENE 3 EUR SÚ DOSTUPNÉ: https://fcvion.maxiticket.sk/fc-vion-vs-zenit-petrohrad-virtual