ViOn uzavrel základnú časť ligy víťazstvom

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble – AS Trenčín 2:0 (1:0)
Pindroch – Hrnčár, Asanovič, Pintér, Brašeň – Švec (84. Gustavo), Ďubek (C) (86. Richtárech), Sloboda, Duga, Kovaľ – Mészáros (73. Kelemen)
Bergsen – Šulek, Križan, Kapuadi, Ligeon (61. Comvalius) – El Mahdioui – Roguljič, Zubairu (55. Kadák) – Bukari, van Kessel, Čatakovič (46, Depetris)
Rozhodovali:
Kružliak – Vorel, Rozsbeck
Diváci:
1 116

Tréner Praženica urobil v základnej zostave niekoľko zmien. Pre menšie zranenie chýbali Tóth i Cmiljanič. Dlhodobo nie sú k dispozícii Válovčan, Tkáč a Čogley. Na pravom kraji obrany tak nastúpil Hrnčár. Jeho miesto na krídle zaujal Švec. Na hrote útoku naskočil Mészáros.

Domáci vstúpili do stretnutia aktívne. Pozitívne naladení po stredajšom postupe do pohárového semifinále zaútočili ako prví už v prvej minúte Brašeňov center sa odrazil k Ďubekovi, ktorý z hranice šestnástky preveril pozornosť Bergsena. Hostia odpovedali v siedmej minúte. El Mahdioui vysunul po pravom krídle Bukariho, ten našiel pod sebou Čatakoviča, no jeho zakončenie minulo priestor troch žrdí. Podobne obišiel Roguljič o pár sekúnd na to, rovnako po prihrávke Bukariho. Trenčania sa snažili o svoju typickú, rýchlu a kombinačnú hru. Tú im znemožňovalo umne a neúnavné napádanie vionistov už od rozohrávky. Po jednom takom mohli domáci v desiatej minúte viesť. Mészáros len tesne nestihol malú domov futbalistov spod hradu Matúša Čáka. Vybehnutý Bergsen stihol odkopnúť do bezpečia. Zlatomoravčania si chuť napravili v 22. minúte. Opäť zapracoval Mészáros, od stopérov získal loptu pre Ďubeka, ale kapitán ViOn-u zoči-voči hosťujúcemu brankárovi zlyhal. Jeho pokus sa, našťastie, odrazil k voľnému Slobodovi, ktorý nemal problém do prázdnej brány otvoriť skóre duelu – 1:0. Strelený zásah dodal zverencom Karola Praženicu do žíl potrebný impulz. Ešte viac si verili. O päť minút neskôr našiel Asanovič dlhou loptou na pravom krídle Šveca, individuálne sa dostal do pokutového územia, kde odcentroval pred bránu, no lopta sa dostala do druhej vlny na kopačku Brašeňa. Skúsený bek neváhal, napriahol a narobil Bergsenovi nemalé problémy. Strážca hosťujúcej svätyne musel vyrážať na rohový kop. Do kabín odchádzal spokojnejší domáci celok.

Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Loptu na svojich kopačkách držali súperovi hráči, no domáci im nedovolili, svojim umným napádaním, založiť žiadnu nebezpečnú akciu, ktorou by ohrozili v bráne Pindocha. Naopak, ViOn pokračoval v aktivite. V 50. minúte zapracoval na polovici ihriska Švec, vybojoval loptu, rútil sa na Bergsena, ale na lepšie zakončenie mu nestačili sily. Všetko si však napravil o minútu neskôr. Tentoraz získal pred šestnástkou loptu kapitán Ďubek, lobom ju poslal za defenzívu Trenčína, kde najprv zakončil do brankára Mészáros a pripravený Švec bol tam, kde mal a dorážkou zvýšil na rozdiel dvoch gólov – 2:0. Hostia sa do zakončení nedostávali. V 55. minúte pripravil Zubairu streleckú pozíciu vo vnútri van Kesselovi, ktorému strelu zablokoval brániaci Hrnčár. S naplnením hodiny hry sa ozval znova Švec, keď našiel Ďubeka, ktorý posunul pod seba Mészárosovi, ale aj on pálil iba do obrancu. Pätnásť minút pred koncom zamestnával obranu Trenčína agilný Švec. Po prihrávke Ďubeka unikol pravou stranou, no strieľal do bočnej siete. Na druhej strane zasahoval Pindroch v 78. minúte vôbec po prvý raz v druhom dejstve, keď z hranice pokutového územia strieľal do jeho rukavíc striedajúci Depetris. Ten istý futbalista uzavrel symbolicky duel strelou z dvadsiatich metrov nad bránu. Zlatomoravčania udržali dvojgólový náskok a radujú sa z výhry po viac ako troch mesiacoch. V základnej časti sa umiestnili na ôsmej priečke, čo znamená, že sa po roku predstavia opäť v skupine o udržanie sa vo Fortuna lige.

POZÁPASOVÉ OHLASY

Karol Praženica (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): Sme radi, že po troch úvodných zápasoch sa nám podarilo naplno bodovať. Nula na konci inkasovaných gólov je pokrok. Dnes sme urobili viac na ihrisku ako hostia, a preto si myslím, že víťazstvo je zaslúžené. Za dnešný výkon si chalani zaslúžia absolutórium.“

Norbert Hrnčár (tréner AS Trenčín): Z našej strany nezvládnutý zápas. Chceli sme hrať pohodlný futbal, čo sa nevypláca. Moravce vyhrali zaslúžene. Chýbala nám emócia i nasadenie. Dnes sme sa sami vybili z prvej šestky. So synom sme dnes boli súperi. Zajtra si dáme spoločný obed a život ide ďalej.“