post

ViOn so zaujímavým doplnením kádra. Dohodol sa s brazílskym stopérom

Zlaté Moravce – Vráble rozšírili svoj káder o 22-ročného stopéra JACYHO MARANHAOA OLIVEIRU.

Do aktuálne šiesteho tímu Fortuna ligy prichádza z brazílskeho celku Capivariense, kde sa upísal v lete. Len čo sa mu naskytla príležitosť vyskúšať si slovenskú súťaž v drese ViOn-u, neváhal. S mužstvom Karola Praženicu sa dohodol na hosťovaní do konca sezóny. V budúcom ročníku sa však môže zmeniť na trvalý prestup.

„Napriek tomu, že v súčasnosti máme v tíme stopérske posty vyriešené k spokojnosti, príchod Jacyho sme privítali. A to najmä z dvoch dôvodov. Hráča jeho kvalít sa nám podarilo angažovať za veľmi výhodných podmienok. Takúto možnosť sme nemohli odmietnuť. Vzhľadom na jeho vek môže byť pre nás v blízkej budúcnosti platným futbalistom. Sezóna je dlhá a náročná, hráme dve súťaže, prichádzajú zranenia. K jeho angažovaniu sme pristúpili po pozitívnom hodnotení našich trénerov,“ uviedol generálny manažér Marek Ondrejka.

Jacy má 192 centimetrov, okrem vyššie spomínaných mužstiev si zahral aj v Atletico Paranaense.

„Som veľmi šťastný. Ďakujem Bohu a tiež ViOn-u, že mi dali možnosť pôsobiť v takomto klube. Verím, že to bude pre všetky strany požehnaný rok a našim fanúšikom prinesieme spoločne množstvo radosti,“ doplnil mladý stopér.

Vionistov čaká už v sobotu ďalšie ligové kolo. Od 19.00 hod privítajú doma futbalistov Ružomberka. V prípade Jacyho sa doťahujú administratívne záležitosti. Nie je tak isté, či bude trénerom už k dispozícii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *