MFK Zemplín Michalovce – FC Spartak Trnava 2:2 (1:1)
Kira – Rota, Carrillo, Soler, Vojtko (60. Mensah) – Savvidis – Kvocera (85. Kolesár), Žofčák (C), Martinez, Popovits (44. Kountouriotis) – Sidibe
Pindroch – Čogley, Asanovič, Tóth, Brašeň – Duga, Grozdanovski (63. Maranhao) – Kovaľ, Richtárech (81. Gustavo), Švec (68. Junior) – Jarovič
Rozhodovali:
Pavlík – Vorel, Bobko
Diváci:
821

Vionistom chýbalo na východe viacero futbalistov. Anton Sloboda necestoval pre menšie zranenie nohy. Kapitána Tomáša Ďubeka odstavila v deň stretnutia viróza. Na listine dlhodobo zranených figurovali Vladimír Tkáč s Martinom Válovčanom. Naopak, po problémoch so svalom sa vrátil do nominácie krídelník Gustavo.

Úvod duelu bol aktívny. Ako prví pohrozili domáci, keď spoza šestnástky napriahol Martinez, no jeho pokus defenzíva ViOn-u zablokovala na rohový kop. Zverenci Karola Praženicu odpovedali o tri minúty neskôr sľubnou šancou. Brašeň zachytil rozohrávku Zemplínčanov, rozohral vľavo na Kovaľa, ktorý pod sebou našiel Dugu. V dobrej pozícii prihrával Švecovi, ktorého prudkú strelu zvnútra brankár Kira vyrazil do bezpečia. V ďalšom priebehu si Michalovce vypracovali dve príležitosti. Najprv pálil Sidibe, následne ho napodobnil Kvocera. S oboma pokusmi si Pindroch hravo poradil. V 26. minúte opäť umne zapracoval Brašeň, z ktorého práce ťažil Jarovič. Podržal loptu, našiel Kovaľa, ten ťukol Dugovi a stredopoliar ViOn-u strieľal pod brvno, odkiaľ loptu vyťahoval na roh Kira. Po ňom sa hosťujúca lavička takmer radovala z vedúceho zásahu. Švecov center predĺžil hlavou Asanovič, no na zadnej žrdi ho o pár centimetrov minul osamotený Grozdanovski. Udreli tak domáci. Krátko po polhodine hry si Rota narazil loptu so Žofčákom, prenikol do pokutového územia, kde ju, popri vybehnutom Pindrochovi, stihol poslať k ľavej žrdi – 1:0. Inkasovaný gól Zlatomoravčanov nepoložil. Nevzdali sa, bojovali až do poslednej sekundy polčasu a dočkali sa odmeny. V nadstavenom čase sa po rohovom kope Šveca presadil hlavou Jarovič – 1:1.

Po zmene strán nastúpili oba tímy bez zmien. Živšie vstúpili na trávnik Michalovce. V 53. minúte si znova narazil Rota, z uhla vystrelil a lopta preletela cez celé pokutové územie. S pribúdajúcimi minútami rástol tlak hráčov Antona Šoltisa. V desaťminútovke zatlačili svojho súpera. Skúšali to niekoľkými centrami či rohovými kopmi. So všetkým si ale defenzíva viončanov poradila. Neodolala až v 66. minúte, keď sa Kvocerov center dostal na zadnú žrď, kde ho do prázdnej brány dorazil Kountouriotis – 2:1. Vedúci zásah vlial impulz do žíl žlto-modrým. Tí si vypracovali ďalšie šance na gól. Po rýchlych kontrách to skúšal striedajúci Mensah Sidibe. Ani jeden nevyzrel na Pindrocha. Viac ako osemsto prítomných fanúšikov videlo ešte jeden zásah. Sedem minút pred koncom vyšiel brejk Zlatým Moravciam – Vrábľom. Po nákope Brašeňa z vlastnej polovice predĺžil loptu hlavou za obranu Silvio, kde vysunul Jaroviča a útočník hostí prepálil Kiru – 2:2. Svojim tretím gólom v drese ViOn-u zariadil dôležitý bod. V závere mohol strhnúť tri body na svoju stranu Junior, no hlavou tesne minul ľavú žrď. ViOn privíta najbližšie doma Slovan Bratislava. Výkop je v nedeľu naplánovaný o 15.00 hod. Vstupenky sú denne v predaji online na www.fcvion.maxiticket.sk a tiež čerpacej stanici.

OHLASY TRÉNEROV

Karol Praženica (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „Vedeli sme, že nás dnes čaká súper, ktorý je na tom veľmi dobre kombinačne. Disponuje rýchlymi hráčmi a to sa i potvrdilo. V prvom polčase išli domáci do vedenia. Následne prišla z našej strany veľmi dobrá reakcia. Po štandardnej situácii z poslednej minúty sa nám podarilo vyrovnať. V druhom dejstve sme išli do zápasu s tým, že si chceme s vetrom vytvoriť vyšší tlak. Zemplínčania nás zatlačili niekoľkými štandardkami. Potom sa hra vyrovnala. Súper sa častejšie dostával kombinačnou hrou k našej šestnástke. Situácie sme celkom dobre riešili a do vyloženej šance ich nepustili. Paradoxne, inkasovali sme po situácii, keď mal loptu na kopačke náš hráč, no neurobil protipohyb, čo bola veľká chyba. Domáci futbalista ukázal veľmi dobrú útočnú činnosť, predskočil obrancu a dorazil loptu do brány. Opäť sme dobre zareagovali. Nepoložili sme sa, išli za vyrovnaním. Zmenili sme rozostavenie a dočkali sme sa vyrovnania. Bod si ceníme. Michalovce majú kvalitné mužstvo. Výsledky nemali zozačiatku podľa predstáv. Postavenie v tabuľke neodráža ich kvalitu. Som presvedčený, že ďalšími kolami pôjdu vyššie.“

Anton Šoltis (tréner MFK Zemplín Michalovce): „Ďakujem trénerovi za pochvalu. V prvom polčase sme sa ťažko presadzovali. Hostia dobre bránili. Terén bol ťažký, chceli sme hrať kombinačne. Sčasti sa nám to darilo. Boli tam však fázy, keď sme sa nevedeli prepracovať k súperovej šestnástke, naša hra nemala patričnú rýchlosť. Otvárali sme to pomaly. Napriek tomu sme išli do vedenia. Škoda, že sme si to neudržali. Vyrovnanie prišlo po akejsi nezodpovednosti. Stáva sa nám to často. Vieme, že máme problém s výškovou prevahou, no o to viac musíme byť koncentrovaní. Chlapcov na to upozorňujeme. Ak sa nemýlim, v aktuálnej sezóne sme inkasovali jedenásty gól zo štandardnej situácie. Je to dosť. Veci sa opakujú. Pracujeme na tom. Zráža nás to na zem. Po zmene strán sme išli za víťazstvom. Mám pocit, že takéto stretnutie musíme doviesť do víťazného konca. Nevieme to. V posledných kolách sa to lámalo. Vypracovali sme si dostatok príležitosti na strelenie gólu, aby sme súboj upokojili. Neviem, či to je o vyššej kvalite, šťastí… Súper vyrovnal z jednej nakopnutej lopty. Hrozil rýchlymi protiútokmi. V tom je nepríjemný, čo sme vedeli. Takýto zápas musíme jednoducho zlomiť. Dvakrát vyhrávať… Mali sme na to, aby sme to zvládli. Stále ale hovorím, že futbal je o góloch. My sme dali dva, rovnako súper dal dva. Musíme dať hlavy hore a začať zbierať body.“