post

ViOn si poistil služby Antona Slobodu. S klubom sa dohodol na ďalšej spolupráci

Skúsený futbalista oslávil pred pár dňami 33. narodeniny. Svoju ďalšiu budúcnosť sa rozhodol spojiť s ViOn-om a v kariére tak pokračovať pri Žitave.

Rodák z Považskej Bystrice sa Zlatým Moravciam upísal minulý rok v lete. Okamžite sa po svojom príchode zaradil k pilierom mužstva a pravidelne nastupoval v základnej zostave.

Anton Sloboda je ďalším hráčom z aktuálneho kádra, ktorý je z hľadiska budúcej sezóny pre nás kľúčový. Kostra tímu sa tak výrazne formuje. Už teraz je jasné, že zostane pokope. Tým len napĺňame, čo sme deklarovali, že v novom ročníku chceme mať zasa svoju silu. O Tónových kvalitách sa nemusíme ani baviť. Vidíme ju v každom jednom zápase, v ktorom nastúpi. Naposledy to ukázal so Sereďou, keď patril medzi najlepších hráčov na ihrisku. Má veľký herný potenciál a to nielen na svojom poste v strede poľa, ale je ho plné ihrisko. Tóno svojou kvalitou, skúsenosťami, ale aj charakterom patrí medzi elitu v lige. Má jej, aj mladším spoluhráčom, čo dať. Veľmi sa tešíme, že bude ďalej súčasťou nášho klubu. Pri rokovaniach, ktoré musím povedať, neboli nijako extra komplikované, som cítil od úvodu jeho záujem, chuť, novú motiváciu a dôveru. Obe strany to videli tak, že ešte je čo spoločne dosiahnuť a mali veľký záujem spoluprácu predĺžiť. Vtedy je predpoklad, že to bude fungovať, že to bude tá správna chémia. Osobne som s Tónom prežil toho pri futbale už veľmi veľa. Verím, že nás ešte niečo čaká,“ vyjadril sa k podpisu zmluvy generálny manažér Marek Ondrejka.

Svoj pozitívny vplyv na mužstvo podčiarkol Sloboda tiež štatisticky. Sezónu ukončil po kapitánovi Ďubekovi ako druhý najproduktívnejší futbalista mužstva. Súperovho brankára prekonal v troch prípadoch a ďalšie tri góly pripravil spoluhráčom. Dokopy odohral 1 690 minút.

„Teší ma, že ViOn prejavil záujem o pokračovanie našej spolupráce. Obe strany boli spokojné a rokovania korektné. V priebehu roka, ktorý som v Moravciach, sa nevyskytlo nič negatívne. V domácich podmienkach, v ktorých pracujeme, som spokojný. Pravidelne som nastupoval, čo je pre hráča vždy najdôležitejšie. Nerád dávam veľké vyhlásenia. Budem rád, keď za mňa budú hovoriť výkony na ihrisku. Naďalej chcem odvádzať maximum pre to, aby som bol klubu a spoluhráčom nápomocný,“ dodal Anton Sloboda.

Zlatomoravčania odštartujú prípravu na nový ročník 2020/2021 už tento piatok dopoludňajšou tréningovou jednotkou. Počas troch týždňov ich čaká porcia štyroch zápasov. Viac informácií – http://fcvion.sk/letna-priprava-zaciatok-v-sali-generalka-doma-s-banikom-ostrava/