FK Pohronie – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 1:1 (0:1)
41. Mészáros, 88. Nosko, 90. Jacko – 27. Brašeň, 32. Ďubek, 82. Čogley, 86. Duga, 90. Jacy, 90. Pindroch
Pohronie: Jenčo – Dzúrik, Nosko, Jacko, Župa – Mazáň (81. Hrnčár), Meda, Pellegríni, Badolo – Klec (74. Abrahám), Mészáros (57. Blahút)
Pindroch – Čogley, Asanovič, Pintér, Brašeň – Sloboda, Jacy – Švec (61. Gustavo), Ďubek (64. Duga), Kovaľ – Jarovič (83. Junior)
Chmura – Štrba, Súkeníková
Diváci:
882

Tréner Karol Praženica nemohol využiť služby dlhodobo zranených Tkáča s Válovčanom. Naopak, po problémoch sa do základnej zostavy vrátil Sloboda. Vedľa neho naskočil Brazílčan Jacy. Na lavičke bol pripravený už aj Gustavo.

Vstup do zápasu vyšiel lepšie domácim, ktorí zakrátko po nástupe zaútočili po pravej strane, kde viedol útok Mazáň. V pokutovom území našiel Mészárosa, ktorý mieril do bočnej siete Pindrochovej brány. Na opačnej strane odpovedal ViOn takmer gólovo. Kovaľ sa individuálne prepracoval cez ľavé krídlo k centru na zadnú žrď. Loptu si spracoval Švec, no jeho strelu zblízka dokázal Jenčo šikovným zákrokom vyraziť na roh. V jedenástej minúte sa opäť ozvali Zlatomoravčania. Z polovice ihriska rozohral štandardku kapitán Ďubek, ktorý našiel pred bránou Jacyho, a ten hlavou mieril do brvna Jenčovej svätyne. Domáci brankár následne loptu vyrazil na rohový kop. O dve minúty na to poslal Pintér slabú malú domov Pindrochovi, ktorý musel ísť do súboja so súperovým útočníkom. Lopta prepadla za neho, no v poslednej chvíli zakročil vracajúci sa stopér Asanovič a odvrátil nebezpečenstvo. V sedemnástej minúte malo Pohronie výhodu priameho kopu. Zodpovednosť zobral na seba Pellegríni, ale na výborného Pindrocha nevyzrel. Viac ako osemsto fanúšikov videlo futbal plný súbojov. V 26. minúte zapracoval na súperovej polovici umne Švec, vysunul Slobodu, ten centroval pred brankára, kde loptu zakončil Jarovič. Jeho pokus Jenčo vyrážal spoza čiary, čo si všimol asistent hlavného arbitra a ViOn tak išiel do vedenia – 0:1. Na ďalšiu príležitosť sa čakalo do samého záveru prvého dejstva. Rýchly protiútok ťahal Kovaľ, prihral Švecovi, ale krídelník hostí zoči-voči Jenčovi zlyhal. Do kabín odchádzali spokojnejší futbalisti od Žitavy.

Po zmene strán znova vkročili na trávnik lepšie hráči Pohronia. Držali loptu na svojich kopačkách a postupnými akciami sa snažili vyrovnať. Podarilo sa im to v 59. minúte, keď striedajúci Blahút potiahol loptu po ľavej strane, prihral na prvú žrď, kde si loptu zrazil do vlastnej siete Pintér – 1:1. Vyrovnávajúci zásah duel otvoril. Hralo sa z jednej strany na druhú. Po hodine hry mal sľubnú príležitosť na kopačke Klec, zvnútra šestnástky mieril vysoko nad. O tri minúty neskôr sa ozvali tiež vionisti. Ďalší protiútok potiahol Kovaľ, na opačnej strane našiel Gustava, ktorý mu vrátil loptu, ale reprezentant do 21 rokov z dobrej pozície pálil nad. V oveľa nebezpečnejšej šanci sa po štandardke Dugu ocitol pred bránou Pintér, no mieril iba do brvna. Tesne pred záverečným hvizdom mohol zvrátiť zápas na svoju stranu opäť Kovaľ, ale ani tentoraz zvnútra pokutového územia nemieril medzi tri žrde. Posledné slovo malo Pohronie. Po faule na Pindrocha, ktorý rozhodca neodpískal, strieľal do prázdnej brány Blahút, ktorý stroskotal na Pintérovi. Hosťujúci obranca odvrátil loptu z bránkovej čiary. Súboj sa skončil remízou. ViOn najbližšie privíta v poslednom tohtoročnom domácom dueli Senicu. Vstupenky sú denne v predaji online na www.fcvion.maxiticket.sk

HLASY TRÉNEROV

Karol Praženica (trénerov FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „Bol to špecifický zápas, pretože sme sa streli v priebehu desiatich dní druhýkrát. Išli sme do vedenia a mali sme aj ďalšie šance – dobrý brejk či nastrelené brvno. Ešte v prvom polčase sme mohli pridať druhý gól, ale nestalo sa tak. Dobre sme vstúpili aj do druhého polčasu, nepustili sme súpera do očakávaného tlaku. Ten prišiel až neskôr po štandardkách súpera, ktorý vyrovnal. Zápas sme však mohli, jednoznačne, preklopiť na svoju stranu dvoma veľkými šancami Kovaľom a neskôr Pintérom, ktorý dal druhé naše brvno. „Chceli sme vyhrať a nadviazať na pohárový triumf, ale v nadstavenom čase sme ešte vykopávali loptu z bránkovej čiary, takže mohli sme aj prehrať. Predchádzal tomu síce faul na nášho brankára, ale rozhodca túto situáciu zle videl.“

Mikuláš Radványi (tréner FK Pohronie): „Pre divákov to bol dobrý futbal, skvelý zápas, pretože videli množstvo šancí a musel sa im páčiť. Menej sa už pozdával nám trénerom, pretože tam boli situácie, ktoré boli, hlavne za stavu 1:1, nebezpečné. Mrzí ma, že sme od 75. minúty nevedeli vystupňovať náš tlak, keď sme súpera mohli doraziť. Mali sme totiž dostatok štandardiek. Pellegríni ich výborne zahrával, ale mali sme slabý dôraz v šestnástke a všetko bolo predvídateľné. V 93. minúte sme mali tutovku a mohli sme zápas rozhodnúť, chlapci by sa nakopli do ďalších zápasov ešte viac. Nestalo sa tak, no remíza je spravodlivá vzhľadom na priebeh zápasu.“