post

ViOn sľub dodržal. V stredu cestuje do Kežmarku

Zlatomoravčania vycestujú pod Tatry tak, ako sľúbili v čase, keď opatrenia pre šíriaci sa koronavírus zrušili plánovaný pohárový súboj.

V stredu, na Deň Ústavy Slovenskej republiky, pricestuje do Kežmarku ViOn v plnej sile. Teda v rovnakej, v akej nastupuje v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži.

Vionisti naplnia sľub, ktorým sa prezentovali prakticky pred rokom, keď sa Slovnaft Cup dohrával bez účasti klubov z nižších súťaží.

Takmer každý hráč v najvyšších súťažiach začínal v amatérskom futbale. Bez týchto klubov by možno niektorí dnes nehrali ligu. Nezabúdajme na toto, amatérske kluby si zaslúžia našu pozornosť. Chceme, aby o tento zápas fanúšikovia v danom regióne neprišli, aby si ten deň užili. Tešíme sa pod Tatry. Vnímame to ako gesto, ktoré sme boli doslova povinní urobiť. Vieme, čo pre amatérske kluby znamenajú tieto stretnutia s ligistami. Príjmy z takýchto zápasov, zo vstupného a ďalších aktivít, sú pre tieto kluby nezanedbateľnou čiastkou ich rozpočtu,“ ozrejmil generálny manažér Marek Ondrejka.

Domáci sa môžu tešiť nielen na futbalový – priateľský duel v stredu 1.9. od 17.00 hod.