post

ViOn sa s domácimi fanúšikmi rozlúčil remízou. Ďubek: Chceli sme uhrať tri body, mrzí nás to

Zverenci Karola Praženicu privítali v poslednom domácom tohtoročnom stretnutí Senicu. S konkurentom o prvú šestku uhrali bezgólovú remízu.

Zlatomoravčania odohrali deviaty domáci duel v aktuálnom ročníku. Bezgólovou remízou vyrovnali bilanciu na tri výhry, remízy i prehry. V ostatných piatich domácich vystúpeniach nazbierali päť bodov.

„Mrzí nás viac výsledkov. Nechcem sa vracať do minulosti, no niektoré zápasy sme mali zvládnuť lepšie. Bodov by tak bolo viac. Na druhej strane, nie, že by sme neboli spokojní. Máme 22 bodov, uvidíme, čo bude ďalej. Pred sezónou by nás na týchto pozíciách tipoval iba málokto. Tabuľka je vyrovnaná. Musíme sa sústrediť na každý súboj,“ uviedol brankár Branislav Pindroch, ktorý si udržal siedme čisté konto.

ViOn je momentálne na šiestej priečke. Štvrtý Ružomberok má o dva body viac, piata Trnava o bod. Senica stráca z deviateho miesta stále tri body. Siedmy Trenčín s ôsmimi Michalovcami dva.

„Chceli sme doma uhrať tri body. Mrzí nás to. Tabuľka je nabitá, stále je všetko otvorené. Treba sa pripraviť na ďalšie kolo. Získali sme bod a neinkasovali, čo je pozitívne. Ťažko povedať, či bude tento bod v konečnom účtovaní ziskom alebo stratou. Uvidíme, keď sa bude liga deliť,“ uviedol v mixzóne kapitán Tomáš Ďubek.

Spolu so spoluhráčmi si veľa šancí na strelenie gólu nevypracovali. V koncovke sa trápili. Zo strany  Senice preveril Pindrocha najmä Castaneda a Cvek. V závere mu pomohla žrď. Vionisti zlepšili pohyb s napádaním po zmene strán, ale stretnutie na svoju stranu nedokázali nakloniť.

„Niekedy to tak býva, že sme lepší v prvom dejstve a po zmene strán zle naskočíme. V šatni sme si povedali, že to takto ďalej nejde. Prišlo zlepšenie, no Seničania ukázali, že majú kvalitné mužstvo. Boj o šestku bude zaujímavý. Súper dobre kombinoval a mal viac z hry. My sme sa ozývali skrumážami a štandardkami. Na konci nám prialo šťastie. Asi sme spokojní s remízou,“ zamyslel sa Pindroch.

Futbalisti od Žitavy nastúpili proti Senici po druhý raz v sezóne. Súboj mal odlišný priebeh od toho prvého. Kým v prvom si lepšie počínali Moravce, v druhom to bola práve Senica.

„Ukázali, že majú kvalitu, ktorú potvrdili na ihrisku. Nevedeli sme sa dostať do tempa. Z našej strany to bolo kostrbaté. Zápas sme chceli nakloniť na našu stranu pološancou či štandardkou, ale nevyšlo to. Stále je priestor pre zlepšenie. Od gólov som tu aj ja, musíme sa zlepšiť,“ uzavrel Ďubek.

Fortuna liga má pred sebou záverečné kolo jesene. Následne do polovice februára zavrie svoje brány. ViOn cestuje v sobotu na pôdu Ružomberka, kde zabojuje o dôležité tri body. Duel má výkop o 14.00 hod.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *