post

ViOn sa posilnil o útočníka. Do konca sezóny si upísal Mészárosa

Rodák z Komárna sa s klubom pri Žitave dohodol na polročnom hosťovaní. Debut absolvoval v devätnástom kole Fortuna ligy pod Dubňom proti Žiline.

Mészáros prichádza ako alternatíva k Markovi Kelemenovi do útoku. Dvadsaťtriročný zakončovateľ začínal s futbalom v rodnom Komárne a neskôr sa presunul do Dunajskej Stredy. Na Žitnom ostrove zažil v osemnástich rokoch ligovú premiéru.

„Mám dobrý pocit, presun do Moraviec vnímam ako krok dopredu. Klub má výborné podmienky pre futbal. Je tu všetko, čo futbalista potrebuje. Teším sa. Rád by som mužstvu pomohol gólmi sa prebojovať do prvej šestky a dostať čo najďalej v pohári,“ zneli slová mladého útočníka krátko po dohode. So svojimi novými spoluhráčmi absolvoval niekoľko tréningových jednotiek.

Keďže sa jeho hosťovanie stihlo vybaviť po administratívnej stránke pred úvodným duelom jarnej časti Fortuna ligy, nič mu nebránilo, aby nastúpil. Tréner Praženica využil jeho služby na plných deväťdesiat minút. Stoosemdesiattri centimetrov vysoký strelec sa dostal do dvoch gólových príležitostí, no na prvý zásah v novom drese si musí ešte počkať.

„Myslím si, že sme si nezaslúžili prehrať 0:3. Možno, keby sa mi podarí na začiatku skórovať a vyhrávame 1:0, bol by to iný súboj. Mrzí ma, ako to dopadlo. Ideme od zápasu k zápasu a už sa sústredíme na sobotný dôležitý duel proti Seredi,“ doplnil Mészáros.

Výkop dvadsiateho kola je naplánovaný v sobotu 22.2. o 14:00 hod. Vstupenky sú denne v predaji online na www.fcvion.maxiticket.sk alebo čerpacej stanici ViOn.